Groenpeil

Provinciaal Ziekenhuis in Bloemendaal

Buurt in wijk Wijk 00 Bloemendaal, gemeente Bloemendaal, postcodegebied 2061. 740 inwoners in 308 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 174 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,9%.

Woningen
308
CBS 2025
Inwoners
740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.240.000
CBS 2025, gemeente € 919.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
92,5%
EP-Online, 174 gelabeld
Dekking energielabels
56,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Provinciaal Ziekenhuis
Labelverdeling Provinciaal Ziekenhuis
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%2
A++5,2%9
A+5,2%9
A78,7%137
B2,3%4
C1,7%3
D3,4%6
E1,1%2
G1,1%2
Totaal gelabeld100%174
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++1,0%66
A++1,2%76
A+3,6%227
A24,2%1.525
B13,8%874
C22,4%1.411
D11,4%722
E8,9%562
F7,0%440
G6,5%408
Totaal gelabeld100%6.313
Energielabels Provinciaal Ziekenhuis vergeleken met Bloemendaal
LabelStavenProvinciaal ZiekenhuisBloemendaal
A++++0,0%0,0%
A+++1,1%1,0%
A++5,2%1,2%
A+5,2%3,6%
A78,7%24,2%
B2,3%13,8%
C1,7%22,4%
D3,4%11,4%
E1,1%8,9%
F0,0%7,0%
G1,1%6,5%

Provinciaal Ziekenhuis Bloemendaal

Deze verdeling gaat over de 56,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Provinciaal Ziekenhuis vergeleken met Bloemendaal
BouwperiodeStavenProvinciaal ZiekenhuisBloemendaal
vóór 194514,4%36,6%
1945–19640,0%13,7%
1965–19740,0%8,1%
1975–19910,0%19,7%
1992–20050,0%7,0%
2006–201475,3%8,3%
2015 en later10,3%6,5%

Provinciaal Ziekenhuis Bloemendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 75,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Provinciaal Ziekenhuis vergeleken met Bloemendaal
WoningtypeStavenProvinciaal ZiekenhuisBloemendaal
Vrijstaand17,2%13,6%
Twee-onder-een-kap9,2%19,6%
Hoekwoning1,1%11,0%
Tussenwoning4,6%22,5%
Appartement67,8%32,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Provinciaal Ziekenhuis Bloemendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
83
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
381 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bloemendaal

Alle buurten in Bloemendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.