Groenpeil

Reeuwijk-Brug-Zuidoost in Bodegraven-Reeuwijk

Buurt in wijk Reeuwijk-Brug, gemeente Bodegraven-Reeuwijk, postcodegebied 2811. 625 inwoners in 263 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 132 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,1%.

Woningen
263
CBS 2025
Inwoners
625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 867.000
CBS 2025, gemeente € 472.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
40,2%
EP-Online, 132 gelabeld
Dekking energielabels
50,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Reeuwijk-Brug-Zuidoost
Labelverdeling Reeuwijk-Brug-Zuidoost
LabelAandeelWoningen
A++1,5%2
A+1,5%2
A25,8%34
B11,4%15
C31,1%41
D18,9%25
E5,3%7
F1,5%2
G3,0%4
Totaal gelabeld100%132
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%54
A+++5,8%513
A++1,3%111
A+2,5%219
A33,2%2.930
B16,6%1.466
C22,9%2.018
D7,5%665
E4,1%362
F2,6%229
G2,8%246
Totaal gelabeld100%8.813
Energielabels Reeuwijk-Brug-Zuidoost vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
LabelStavenReeuwijk-Brug-ZuidoostBodegraven-Reeuwijk
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%5,8%
A++1,5%1,3%
A+1,5%2,5%
A25,8%33,2%
B11,4%16,6%
C31,1%22,9%
D18,9%7,5%
E5,3%4,1%
F1,5%2,6%
G3,0%2,8%

Reeuwijk-Brug-Zuidoost Bodegraven-Reeuwijk

Deze verdeling gaat over de 50,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Reeuwijk-Brug-Zuidoost vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
BouwperiodeStavenReeuwijk-Brug-ZuidoostBodegraven-Reeuwijk
vóór 19455,3%10,6%
1945–19649,8%13,6%
1965–197456,8%22,6%
1975–199115,9%19,7%
1992–20053,8%9,2%
2006–20148,3%12,5%
2015 en later0,0%11,7%

Reeuwijk-Brug-Zuidoost Bodegraven-Reeuwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 56,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Reeuwijk-Brug-Zuidoost vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
WoningtypeStavenReeuwijk-Brug-ZuidoostBodegraven-Reeuwijk
Vrijstaand43,9%13,2%
Twee-onder-een-kap20,5%17,1%
Hoekwoning3,8%10,1%
Tussenwoning23,5%35,6%
Appartement8,3%23,9%
Onbekend type0,0%0,2%

Reeuwijk-Brug-Zuidoost Bodegraven-Reeuwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
128
48,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
609 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Reeuwijk-Brug

Alle buurten in Bodegraven-Reeuwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.