Groenpeil

Zoutman in Bodegraven-Reeuwijk

Buurt in wijk Reeuwijk-Brug, gemeente Bodegraven-Reeuwijk, postcodegebied 2811. 565 inwoners in 249 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 129 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
249
CBS 2025
Inwoners
565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 544.000
CBS 2025, gemeente € 472.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
73,6%
EP-Online, 129 gelabeld
Dekking energielabels
51,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zoutman
Labelverdeling Zoutman
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A++1,6%2
A+4,7%6
A54,3%70
B12,4%16
C17,1%22
D0,8%1
E2,3%3
F4,7%6
G1,6%2
Totaal gelabeld100%129
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%71
A+++6,2%559
A++1,3%113
A+2,8%248
A33,0%2.969
B17,0%1.530
C22,6%2.033
D7,4%670
E3,9%348
F2,4%218
G2,7%242
Totaal gelabeld100%9.001
Energielabels Zoutman vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
LabelStavenZoutmanBodegraven-Reeuwijk
A++++0,0%0,8%
A+++0,8%6,2%
A++1,6%1,3%
A+4,7%2,8%
A54,3%33,0%
B12,4%17,0%
C17,1%22,6%
D0,8%7,4%
E2,3%3,9%
F4,7%2,4%
G1,6%2,7%

Zoutman Bodegraven-Reeuwijk

Deze verdeling gaat over de 51,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zoutman vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
BouwperiodeStavenZoutmanBodegraven-Reeuwijk
vóór 194514,7%10,5%
1945–19643,9%13,5%
1965–19740,0%22,1%
1975–199112,4%20,5%
1992–200524,8%9,0%
2006–201444,2%12,6%
2015 en later0,0%11,7%

Zoutman Bodegraven-Reeuwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 44,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zoutman vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
WoningtypeStavenZoutmanBodegraven-Reeuwijk
Vrijstaand20,9%12,9%
Twee-onder-een-kap22,5%16,5%
Hoekwoning3,9%10,6%
Tussenwoning5,4%35,4%
Appartement47,3%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Zoutman Bodegraven-Reeuwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
71
28,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
335 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Reeuwijk-Brug

Alle buurten in Bodegraven-Reeuwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.