Groenpeil

2e Exloërmond Oost in Borger-Odoorn

Buurt in wijk 2e Exloërmond, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 9571. 480 inwoners in 200 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 105 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,2%.

Woningen
200
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 341.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 105 gelabeld
Dekking energielabels
52,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 2e Exloërmond Oost
Labelverdeling 2e Exloërmond Oost
LabelAandeelWoningen
A++1,9%2
A+5,7%6
A11,4%12
B14,3%15
C22,9%24
D16,2%17
E9,5%10
F8,6%9
G9,5%10
Totaal gelabeld100%105
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%138
A+++3,4%259
A++1,2%90
A+2,3%175
A25,4%1.933
B18,1%1.382
C24,4%1.861
D8,6%653
E5,1%391
F4,2%323
G5,5%418
Totaal gelabeld100%7.623
Energielabels 2e Exloërmond Oost vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStaven2e Exloërmond OostBorger-Odoorn
A++++0,0%1,8%
A+++0,0%3,4%
A++1,9%1,2%
A+5,7%2,3%
A11,4%25,4%
B14,3%18,1%
C22,9%24,4%
D16,2%8,6%
E9,5%5,1%
F8,6%4,2%
G9,5%5,5%

2e Exloërmond Oost Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 52,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 2e Exloërmond Oost vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStaven2e Exloërmond OostBorger-Odoorn
vóór 194548,6%16,8%
1945–196416,2%17,4%
1965–197411,4%13,9%
1975–199114,3%20,4%
1992–20058,6%16,6%
2006–20141,0%7,9%
2015 en later0,0%7,1%

2e Exloërmond Oost Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 48,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 2e Exloërmond Oost vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStaven2e Exloërmond OostBorger-Odoorn
Vrijstaand84,8%41,4%
Twee-onder-een-kap7,6%29,0%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning1,0%8,0%
Appartement6,7%9,5%
Onbekend type0,0%8,4%

2e Exloërmond Oost Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk 2e Exloërmond

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.