Groenpeil

2e Exloërmond West in Borger-Odoorn

Buurt in wijk 2e Exloërmond, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 9571. 700 inwoners in 321 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 236 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,2%.

Woningen
321
CBS 2025
Inwoners
700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 250.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
46,2%
EP-Online, 236 gelabeld
Dekking energielabels
73,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 2e Exloërmond West
Labelverdeling 2e Exloërmond West
LabelAandeelWoningen
A++++7,2%17
A+++5,5%13
A++0,8%2
A+1,3%3
A15,7%37
B15,7%37
C28,8%68
D8,5%20
E4,7%11
F5,9%14
G5,9%14
Totaal gelabeld100%236
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%138
A+++3,4%259
A++1,2%90
A+2,3%175
A25,4%1.933
B18,1%1.382
C24,4%1.861
D8,6%653
E5,1%391
F4,2%323
G5,5%418
Totaal gelabeld100%7.623
Energielabels 2e Exloërmond West vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStaven2e Exloërmond WestBorger-Odoorn
A++++7,2%1,8%
A+++5,5%3,4%
A++0,8%1,2%
A+1,3%2,3%
A15,7%25,4%
B15,7%18,1%
C28,8%24,4%
D8,5%8,6%
E4,7%5,1%
F5,9%4,2%
G5,9%5,5%

2e Exloërmond West Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 73,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 2e Exloërmond West vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStaven2e Exloërmond WestBorger-Odoorn
vóór 194516,9%16,8%
1945–196430,5%17,4%
1965–197424,2%13,9%
1975–19918,1%20,4%
1992–20055,1%16,6%
2006–20142,1%7,9%
2015 en later13,1%7,1%

2e Exloërmond West Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 30,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 2e Exloërmond West vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStaven2e Exloërmond WestBorger-Odoorn
Vrijstaand42,4%41,4%
Twee-onder-een-kap44,5%29,0%
Hoekwoning5,9%3,7%
Tussenwoning6,8%8,0%
Appartement0,4%9,5%
Onbekend type0,0%8,4%

2e Exloërmond West Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
138
43,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
495 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk 2e Exloërmond

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.