Groenpeil

Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving in Borne

Buurt in wijk Wijk 00 Borne, gemeente Borne, postcodegebied 7622. 1.575 inwoners in 764 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 515 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,9%.

Woningen
764
CBS 2025
Inwoners
1.575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 515 gelabeld
Dekking energielabels
67,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving
Labelverdeling Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%5
A+++1,6%8
A++1,6%8
A+4,5%23
A30,1%155
B15,0%77
C27,4%141
D8,7%45
E4,1%21
F2,9%15
G3,3%17
Totaal gelabeld100%515
Ter vergelijking: gemeente Borne
Ter vergelijking: gemeente Borne
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%238
A+++6,7%432
A++1,9%120
A+5,8%375
A35,4%2.279
B15,5%999
C19,6%1.263
D5,0%321
E2,5%163
F1,9%123
G2,1%133
Totaal gelabeld100%6.446
Energielabels Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving vergeleken met Borne
LabelStavenDikkerslaan-Molenkampsweg en omgevingBorne
A++++1,0%3,7%
A+++1,6%6,7%
A++1,6%1,9%
A+4,5%5,8%
A30,1%35,4%
B15,0%15,5%
C27,4%19,6%
D8,7%5,0%
E4,1%2,5%
F2,9%1,9%
G3,3%2,1%

Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving Borne

Deze verdeling gaat over de 67,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving vergeleken met Borne
BouwperiodeStavenDikkerslaan-Molenkampsweg en omgevingBorne
vóór 19458,0%8,2%
1945–196438,4%8,7%
1965–197411,5%14,8%
1975–199117,1%24,7%
1992–200522,3%11,6%
2006–20140,4%17,1%
2015 en later2,3%14,9%

Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving Borne

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 38,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving vergeleken met Borne
WoningtypeStavenDikkerslaan-Molenkampsweg en omgevingBorne
Vrijstaand18,4%16,7%
Twee-onder-een-kap21,2%31,8%
Hoekwoning16,1%9,5%
Tussenwoning19,8%21,7%
Appartement24,5%20,3%

Dikkerslaan-Molenkampsweg en omgeving Borne

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
168
22,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
837 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Borne

Alle buurten in Borne

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.