Groenpeil

't Wensink Noord in Borne

Buurt in wijk Wijk 00 Borne, gemeente Borne, postcodegebied 7622. 945 inwoners in 452 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 266 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,9%.

Woningen
452
CBS 2025
Inwoners
945
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
64,7%
EP-Online, 266 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling 't Wensink Noord
Labelverdeling 't Wensink Noord
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%10
A+++1,5%4
A++0,4%1
A+3,4%9
A42,1%112
B13,5%36
C13,5%36
D7,1%19
E5,6%15
F5,3%14
G3,8%10
Totaal gelabeld100%266
Ter vergelijking: gemeente Borne
Ter vergelijking: gemeente Borne
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%238
A+++6,7%425
A++1,8%116
A+5,7%366
A35,6%2.269
B15,3%973
C19,6%1.246
D5,1%325
E2,5%159
F1,9%121
G2,1%131
Totaal gelabeld100%6.369
Energielabels 't Wensink Noord vergeleken met Borne
LabelStaven't Wensink NoordBorne
A++++3,8%3,7%
A+++1,5%6,7%
A++0,4%1,8%
A+3,4%5,7%
A42,1%35,6%
B13,5%15,3%
C13,5%19,6%
D7,1%5,1%
E5,6%2,5%
F5,3%1,9%
G3,8%2,1%

't Wensink Noord Borne

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Wensink Noord vergeleken met Borne
BouwperiodeStaven't Wensink NoordBorne
vóór 194518,4%8,2%
1945–196447,4%8,7%
1965–197410,9%15,0%
1975–199110,2%24,3%
1992–20057,1%11,6%
2006–20141,5%17,4%
2015 en later4,5%15,0%

't Wensink Noord Borne

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 47,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes 't Wensink Noord vergeleken met Borne
WoningtypeStaven't Wensink NoordBorne
Vrijstaand31,6%16,7%
Twee-onder-een-kap24,8%32,1%
Hoekwoning7,9%9,2%
Tussenwoning30,1%21,4%
Appartement5,6%20,5%

't Wensink Noord Borne

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
123
27,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
533 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Borne

Alle buurten in Borne

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.