Groenpeil

Boxtel-Oost in Boxtel

Buurt in wijk Wijk 00 Boxtel, gemeente Boxtel, postcodegebied 5283. 9.140 inwoners in 3.991 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.585 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,6%.

Woningen
3.991
CBS 2025
Inwoners
9.140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 354.000
CBS 2025, gemeente € 399.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
62,2%
EP-Online, 2.585 gelabeld
Dekking energielabels
64,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Boxtel-Oost
Labelverdeling Boxtel-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%27
A+++0,2%5
A++0,3%8
A+4,2%108
A34,1%881
B22,4%578
C27,5%710
D8,2%211
E2,0%52
F0,2%4
G0,0%1
Totaal gelabeld100%2.585
Ter vergelijking: gemeente Boxtel
Ter vergelijking: gemeente Boxtel
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%386
A+++4,1%374
A++1,0%88
A+3,9%362
A32,7%3.018
B18,8%1.732
C21,6%1.992
D6,8%627
E3,0%274
F1,9%175
G2,2%199
Totaal gelabeld100%9.227
Energielabels Boxtel-Oost vergeleken met Boxtel
LabelStavenBoxtel-OostBoxtel
A++++1,0%4,2%
A+++0,2%4,1%
A++0,3%1,0%
A+4,2%3,9%
A34,1%32,7%
B22,4%18,8%
C27,5%21,6%
D8,2%6,8%
E2,0%3,0%
F0,2%1,9%
G0,0%2,2%

Boxtel-Oost Boxtel

Deze verdeling gaat over de 64,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Boxtel-Oost vergeleken met Boxtel
BouwperiodeStavenBoxtel-OostBoxtel
vóór 19450,0%8,3%
1945–19640,1%10,7%
1965–197458,6%25,0%
1975–199133,3%24,9%
1992–20050,9%13,9%
2006–20146,1%8,2%
2015 en later1,0%9,1%

Boxtel-Oost Boxtel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Boxtel-Oost vergeleken met Boxtel
WoningtypeStavenBoxtel-OostBoxtel
Vrijstaand5,3%13,7%
Twee-onder-een-kap16,7%20,1%
Hoekwoning13,6%10,1%
Tussenwoning36,4%24,7%
Appartement28,0%31,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Boxtel-Oost Boxtel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
1.458
36,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
5.125 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
35
71 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Boxtel

Alle buurten in Boxtel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.