Groenpeil

Munsel-Selissen in Boxtel

Buurt in wijk Wijk 00 Boxtel, gemeente Boxtel, postcodegebied 5283. 3.465 inwoners in 1.277 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 942 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,6%.

Woningen
1.277
CBS 2025
Inwoners
3.465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 482.000
CBS 2025, gemeente € 399.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
94,7%
EP-Online, 942 gelabeld
Dekking energielabels
73,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Munsel-Selissen
Labelverdeling Munsel-Selissen
LabelAandeelWoningen
A++++30,0%283
A+++23,1%218
A++2,8%26
A+2,2%21
A26,5%250
B10,0%94
C4,8%45
D0,1%1
F0,1%1
G0,3%3
Totaal gelabeld100%942
Ter vergelijking: gemeente Boxtel
Ter vergelijking: gemeente Boxtel
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%386
A+++4,1%374
A++1,0%88
A+3,9%362
A32,7%3.018
B18,8%1.732
C21,6%1.992
D6,8%627
E3,0%274
F1,9%175
G2,2%199
Totaal gelabeld100%9.227
Energielabels Munsel-Selissen vergeleken met Boxtel
LabelStavenMunsel-SelissenBoxtel
A++++30,0%4,2%
A+++23,1%4,1%
A++2,8%1,0%
A+2,2%3,9%
A26,5%32,7%
B10,0%18,8%
C4,8%21,6%
D0,1%6,8%
E0,0%3,0%
F0,1%1,9%
G0,3%2,2%

Munsel-Selissen Boxtel

Deze verdeling gaat over de 73,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Munsel-Selissen vergeleken met Boxtel
BouwperiodeStavenMunsel-SelissenBoxtel
vóór 19450,5%8,3%
1945–19640,2%10,7%
1965–19740,3%25,0%
1975–19918,2%24,9%
1992–200526,9%13,9%
2006–20148,0%8,2%
2015 en later55,9%9,1%

Munsel-Selissen Boxtel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 55,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Munsel-Selissen vergeleken met Boxtel
WoningtypeStavenMunsel-SelissenBoxtel
Vrijstaand16,2%13,7%
Twee-onder-een-kap26,5%20,1%
Hoekwoning15,5%10,1%
Tussenwoning34,6%24,7%
Appartement7,1%31,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Munsel-Selissen Boxtel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
546
42,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.222 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Boxtel

Alle buurten in Boxtel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.