Groenpeil

Steenakker in Breda

Buurt in wijk Breda west, gemeente Breda, postcodegebied 4815. 480 inwoners in 329 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 470 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,5%.

Woningen
329
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 366.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
96,8%
EP-Online, 470 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenakker
Labelverdeling Steenakker
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++21,7%102
A++14,3%67
A+6,2%29
A52,1%245
B2,3%11
C1,5%7
D0,9%4
E0,2%1
F0,4%2
G0,2%1
Totaal gelabeld100%470
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%228
A+++3,2%1.996
A++4,7%2.929
A+6,0%3.737
A31,1%19.326
B16,0%9.942
C20,1%12.454
D8,9%5.514
E5,0%3.086
F2,6%1.628
G2,0%1.225
Totaal gelabeld100%62.065
Energielabels Steenakker vergeleken met Breda
LabelStavenSteenakkerBreda
A++++0,2%0,4%
A+++21,7%3,2%
A++14,3%4,7%
A+6,2%6,0%
A52,1%31,1%
B2,3%16,0%
C1,5%20,1%
D0,9%8,9%
E0,2%5,0%
F0,4%2,6%
G0,2%2,0%

Steenakker Breda

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenakker vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenSteenakkerBreda
vóór 19450,6%13,2%
1945–19640,6%13,8%
1965–19740,4%17,2%
1975–19911,5%22,2%
1992–20056,2%13,6%
2006–20141,7%10,7%
2015 en later88,9%9,3%

Steenakker Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 88,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenakker vergeleken met Breda
WoningtypeStavenSteenakkerBreda
Vrijstaand11,1%6,3%
Twee-onder-een-kap0,2%11,0%
Hoekwoning0,0%6,1%
Tussenwoning0,0%27,6%
Appartement88,7%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Steenakker Breda

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
39
11,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
256 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
57 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Breda west

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.