Groenpeil

Westerpark in Breda

Buurt in wijk Breda west, gemeente Breda, postcodegebied 4814 en postcodegebied 4815. 3.455 inwoners in 1.451 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.117 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
1.451
CBS 2025
Inwoners
3.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
94,5%
EP-Online, 1.117 gelabeld
Dekking energielabels
77,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Westerpark
Labelverdeling Westerpark
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%12
A++14,4%161
A+7,5%84
A41,5%464
B30,0%335
C5,3%59
D0,2%2
Totaal gelabeld100%1.117
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Westerpark vergeleken met Breda
LabelStavenWesterparkBreda
A++++0,0%0,4%
A+++1,1%3,3%
A++14,4%4,8%
A+7,5%6,3%
A41,5%31,4%
B30,0%15,9%
C5,3%20,0%
D0,2%8,8%
E0,0%4,7%
F0,0%2,5%
G0,0%1,9%

Westerpark Breda

Deze verdeling gaat over de 77,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Westerpark vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenWesterparkBreda
vóór 19450,3%13,3%
1945–19640,2%13,8%
1965–19743,5%17,1%
1975–19910,0%22,1%
1992–200575,8%13,8%
2006–20140,0%10,7%
2015 en later20,2%9,2%

Westerpark Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 75,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Westerpark vergeleken met Breda
WoningtypeStavenWesterparkBreda
Vrijstaand4,4%6,3%
Twee-onder-een-kap9,7%10,7%
Hoekwoning3,5%6,4%
Tussenwoning31,2%27,7%
Appartement51,3%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Westerpark Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
319
22,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.150 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
39
80 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Breda west

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.