Groenpeil

Coldenhove in Brummen

Buurt in wijk Eerbeek, gemeente Brummen, postcodegebied 6961. 120 inwoners in 64 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 361 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 14,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
64
CBS 2025
Inwoners
120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 461.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
14,4%
EP-Online, 361 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Coldenhove
Labelverdeling Coldenhove
LabelAandeelWoningen
A1,9%7
B12,5%45
C43,8%158
D25,2%91
E11,4%41
F1,9%7
G3,3%12
Totaal gelabeld100%361
Ter vergelijking: gemeente Brummen
Ter vergelijking: gemeente Brummen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%173
A+++5,2%341
A++2,1%138
A+6,4%421
A27,7%1.829
B14,9%981
C23,9%1.573
D8,0%527
E3,5%229
F2,6%169
G3,2%213
Totaal gelabeld100%6.594
Energielabels Coldenhove vergeleken met Brummen
LabelStavenColdenhoveBrummen
A++++0,0%2,6%
A+++0,0%5,2%
A++0,0%2,1%
A+0,0%6,4%
A1,9%27,7%
B12,5%14,9%
C43,8%23,9%
D25,2%8,0%
E11,4%3,5%
F1,9%2,6%
G3,3%3,2%

Coldenhove Brummen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Coldenhove vergeleken met Brummen
BouwperiodeStavenColdenhoveBrummen
vóór 19456,4%10,9%
1945–19640,3%15,9%
1965–197411,4%19,9%
1975–199126,3%19,3%
1992–200542,1%14,0%
2006–201413,6%7,6%
2015 en later0,0%12,4%

Coldenhove Brummen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 42,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Coldenhove vergeleken met Brummen
WoningtypeStavenColdenhoveBrummen
Vrijstaand4,7%16,2%
Twee-onder-een-kap4,4%24,3%
Hoekwoning0,3%12,1%
Tussenwoning0,0%30,2%
Appartement0,6%12,3%
Onbekend type90,0%5,0%

Coldenhove Brummen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
26
40,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
125 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Eerbeek

Alle buurten in Brummen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.