Groenpeil

Lombok in Brummen

Buurt in wijk Eerbeek, gemeente Brummen, postcodegebied 6961. 1.880 inwoners in 748 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 519 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
748
CBS 2025
Inwoners
1.880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
96,7%
EP-Online, 519 gelabeld
Dekking energielabels
69,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lombok
Labelverdeling Lombok
LabelAandeelWoningen
A++++13,7%71
A+++15,2%79
A++0,4%2
A+3,3%17
A45,1%234
B19,1%99
C3,3%17
Totaal gelabeld100%519
Ter vergelijking: gemeente Brummen
Ter vergelijking: gemeente Brummen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%173
A+++5,2%341
A++2,1%138
A+6,4%421
A27,7%1.829
B14,9%981
C23,9%1.573
D8,0%527
E3,5%229
F2,6%169
G3,2%213
Totaal gelabeld100%6.594
Energielabels Lombok vergeleken met Brummen
LabelStavenLombokBrummen
A++++13,7%2,6%
A+++15,2%5,2%
A++0,4%2,1%
A+3,3%6,4%
A45,1%27,7%
B19,1%14,9%
C3,3%23,9%
D0,0%8,0%
E0,0%3,5%
F0,0%2,6%
G0,0%3,2%

Lombok Brummen

Deze verdeling gaat over de 69,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lombok vergeleken met Brummen
BouwperiodeStavenLombokBrummen
vóór 19450,0%10,9%
1945–19640,0%15,9%
1965–19740,0%19,9%
1975–19910,2%19,3%
1992–200544,9%14,0%
2006–201417,9%7,6%
2015 en later37,0%12,4%

Lombok Brummen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 44,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lombok vergeleken met Brummen
WoningtypeStavenLombokBrummen
Vrijstaand10,2%16,2%
Twee-onder-een-kap40,3%24,3%
Hoekwoning14,1%12,1%
Tussenwoning35,1%30,2%
Appartement0,4%12,3%
Onbekend type0,0%5,0%

Lombok Brummen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
71,0%
CBS 2024
Installaties
261
34,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
970 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Eerbeek

Alle buurten in Brummen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.