Groenpeil

Koppelenburg in Brummen

Buurt in wijk Brummen, gemeente Brummen, postcodegebied 6971. 480 inwoners in 210 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 110 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
210
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 515.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
56,4%
EP-Online, 110 gelabeld
Dekking energielabels
52,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Koppelenburg
Labelverdeling Koppelenburg
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%3
A+++10,0%11
A27,3%30
B16,4%18
C14,5%16
D8,2%9
E10,0%11
F7,3%8
G3,6%4
Totaal gelabeld100%110
Ter vergelijking: gemeente Brummen
Ter vergelijking: gemeente Brummen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%173
A+++5,2%341
A++2,1%138
A+6,4%421
A27,7%1.829
B14,9%981
C23,9%1.573
D8,0%527
E3,5%229
F2,6%169
G3,2%213
Totaal gelabeld100%6.594
Energielabels Koppelenburg vergeleken met Brummen
LabelStavenKoppelenburgBrummen
A++++2,7%2,6%
A+++10,0%5,2%
A++0,0%2,1%
A+0,0%6,4%
A27,3%27,7%
B16,4%14,9%
C14,5%23,9%
D8,2%8,0%
E10,0%3,5%
F7,3%2,6%
G3,6%3,2%

Koppelenburg Brummen

Deze verdeling gaat over de 52,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Koppelenburg vergeleken met Brummen
BouwperiodeStavenKoppelenburgBrummen
vóór 194522,7%10,9%
1945–196410,9%15,9%
1965–19748,2%19,9%
1975–199118,2%19,3%
1992–200512,7%14,0%
2006–201414,5%7,6%
2015 en later12,7%12,4%

Koppelenburg Brummen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 22,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Koppelenburg vergeleken met Brummen
WoningtypeStavenKoppelenburgBrummen
Vrijstaand45,5%16,2%
Twee-onder-een-kap32,7%24,3%
Hoekwoning0,0%12,1%
Tussenwoning5,5%30,2%
Appartement16,4%12,3%
Onbekend type0,0%5,0%

Koppelenburg Brummen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
102
48,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
384 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Brummen

Alle buurten in Brummen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.