Groenpeil

Rhienderense Enk in Brummen

Buurt in wijk Brummen, gemeente Brummen, postcodegebied 6971. 130 inwoners in 60 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 25 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
60
CBS 2025
Inwoners
130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 627.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
24,0%
EP-Online, 25 gelabeld
Dekking energielabels
41,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rhienderense Enk
Labelverdeling Rhienderense Enk
LabelAandeelWoningen
A+++4,0%1
A8,0%2
B12,0%3
C48,0%12
D12,0%3
E4,0%1
G12,0%3
Totaal gelabeld100%25
Ter vergelijking: gemeente Brummen
Ter vergelijking: gemeente Brummen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%173
A+++5,2%341
A++2,1%138
A+6,4%421
A27,7%1.829
B14,9%981
C23,9%1.573
D8,0%527
E3,5%229
F2,6%169
G3,2%213
Totaal gelabeld100%6.594
Energielabels Rhienderense Enk vergeleken met Brummen
LabelStavenRhienderense EnkBrummen
A++++0,0%2,6%
A+++4,0%5,2%
A++0,0%2,1%
A+0,0%6,4%
A8,0%27,7%
B12,0%14,9%
C48,0%23,9%
D12,0%8,0%
E4,0%3,5%
F0,0%2,6%
G12,0%3,2%

Rhienderense Enk Brummen

Deze verdeling gaat over de 41,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rhienderense Enk vergeleken met Brummen
BouwperiodeStavenRhienderense EnkBrummen
vóór 194536,0%10,9%
1945–196412,0%15,9%
1965–19740,0%19,9%
1975–199120,0%19,3%
1992–200532,0%14,0%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later0,0%12,4%

Rhienderense Enk Brummen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rhienderense Enk vergeleken met Brummen
WoningtypeStavenRhienderense EnkBrummen
Vrijstaand72,0%16,2%
Twee-onder-een-kap20,0%24,3%
Hoekwoning4,0%12,1%
Tussenwoning4,0%30,2%
Appartement0,0%12,3%
Onbekend type0,0%5,0%

Rhienderense Enk Brummen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
20
33,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
89 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Brummen

Alle buurten in Brummen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.