Groenpeil

Bunnik

Gemeente Bunnik in Utrecht, 16.279 inwoners en 6.867 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
6.867
CBS 2025
Inwoners
16.279
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 550.000
CBS 2025
Label A of B
61,3%
van 3.732 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Bunnik
Labelverdeling Bunnik
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%14
A+++7,0%261
A++3,9%146
A+3,9%147
A28,2%1.053
B17,9%668
C24,6%917
D6,3%236
E3,4%128
F2,3%84
G2,1%78
Totaal gelabeld100%3.732
Energielabels in Bunnik
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,4%14
A+++7,0%261
A++3,9%146
A+3,9%147
A28,2%1.053
B17,9%668
C24,6%917
D6,3%236
E3,4%128
F2,3%84
G2,1%78

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.732 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Bunnik
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19455,6%208
1945–196415,2%569
1965–197420,6%770
1975–199127,8%1.036
1992–20058,8%329
2006–201410,6%396
2015 en later11,4%424

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Bunnik
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand10,8%402
Twee-onder-een-kap27,0%1.006
Hoekwoning11,6%434
Tussenwoning25,7%960
Appartement24,9%930

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
3.582
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
14,0 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
52,2
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
65
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Bunnik

5 buurten met voldoende data. 3 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Bunnik2.98151,4%54,6%
Odijk2.46169,2%57,2%
Verspreide huizen in het zuiden5650,0%35,7%
Verspreide huizen van Odijk22691,4%77,0%
Werkhoven85264,4%52,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Bunnik

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.