Groenpeil

Werkhoven in Bunnik

Buurt in wijk Wijk 02 Werkhoven, gemeente Bunnik, postcodegebied 3985. 2.070 inwoners in 852 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 444 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
852
CBS 2025
Inwoners
2.070
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 521.000
CBS 2025, gemeente € 550.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
64,4%
EP-Online, 444 gelabeld
Dekking energielabels
52,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Werkhoven
Labelverdeling Werkhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%3
A+++10,8%48
A++2,5%11
A+7,2%32
A30,0%133
B13,3%59
C22,1%98
D5,9%26
E3,8%17
F1,4%6
G2,5%11
Totaal gelabeld100%444
Ter vergelijking: gemeente Bunnik
Ter vergelijking: gemeente Bunnik
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%14
A+++7,0%261
A++3,9%146
A+3,9%147
A28,2%1.053
B17,9%668
C24,6%917
D6,3%236
E3,4%128
F2,3%84
G2,1%78
Totaal gelabeld100%3.732
Energielabels Werkhoven vergeleken met Bunnik
LabelStavenWerkhovenBunnik
A++++0,7%0,4%
A+++10,8%7,0%
A++2,5%3,9%
A+7,2%3,9%
A30,0%28,2%
B13,3%17,9%
C22,1%24,6%
D5,9%6,3%
E3,8%3,4%
F1,4%2,3%
G2,5%2,1%

Werkhoven Bunnik

Deze verdeling gaat over de 52,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Werkhoven vergeleken met Bunnik
BouwperiodeStavenWerkhovenBunnik
vóór 19458,8%5,6%
1945–19647,0%15,2%
1965–197421,4%20,6%
1975–199123,6%27,8%
1992–200515,1%8,8%
2006–201410,4%10,6%
2015 en later13,7%11,4%

Werkhoven Bunnik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 23,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Werkhoven vergeleken met Bunnik
WoningtypeStavenWerkhovenBunnik
Vrijstaand13,3%10,8%
Twee-onder-een-kap27,3%27,0%
Hoekwoning15,1%11,6%
Tussenwoning27,3%25,7%
Appartement17,1%24,9%

Werkhoven Bunnik

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
343
40,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.384 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Bunnik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.