Groenpeil

Rijswijk in Buren

Buurt in wijk Wijk 05 Maurik, gemeente Buren, postcodegebied 4023. 355 inwoners in 157 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 59 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
157
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 418.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
50,8%
EP-Online, 59 gelabeld
Dekking energielabels
37,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rijswijk
Labelverdeling Rijswijk
LabelAandeelWoningen
A+1,7%1
A28,8%17
B20,3%12
C23,7%14
D8,5%5
E8,5%5
F3,4%2
G5,1%3
Totaal gelabeld100%59
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Rijswijk vergeleken met Buren
LabelStavenRijswijkBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,0%3,7%
A++0,0%1,4%
A+1,7%4,3%
A28,8%30,5%
B20,3%16,0%
C23,7%21,2%
D8,5%7,7%
E8,5%5,9%
F3,4%3,4%
G5,1%4,4%

Rijswijk Buren

Deze verdeling gaat over de 37,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rijswijk vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenRijswijkBuren
vóór 194510,2%12,9%
1945–196427,1%10,1%
1965–197416,9%17,6%
1975–199125,4%17,5%
1992–200518,6%15,6%
2006–20141,7%15,5%
2015 en later0,0%10,7%

Rijswijk Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rijswijk vergeleken met Buren
WoningtypeStavenRijswijkBuren
Vrijstaand27,1%32,8%
Twee-onder-een-kap35,6%26,4%
Hoekwoning3,4%9,3%
Tussenwoning27,1%20,7%
Appartement6,8%7,3%
Onbekend type0,0%3,5%

Rijswijk Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
69
43,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Maurik

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.