Groenpeil

Maurik in Buren

Buurt in wijk Wijk 05 Maurik, gemeente Buren, postcodegebied 4021. 3.420 inwoners in 1.412 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 760 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
1.412
CBS 2025
Inwoners
3.420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 403.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
57,0%
EP-Online, 760 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maurik
Labelverdeling Maurik
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%24
A+++1,1%8
A++0,4%3
A+3,2%24
A27,5%209
B21,7%165
C27,5%209
D4,6%35
E4,2%32
F3,8%29
G2,9%22
Totaal gelabeld100%760
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Maurik vergeleken met Buren
LabelStavenMaurikBuren
A++++3,2%1,4%
A+++1,1%3,7%
A++0,4%1,4%
A+3,2%4,3%
A27,5%30,5%
B21,7%16,0%
C27,5%21,2%
D4,6%7,7%
E4,2%5,9%
F3,8%3,4%
G2,9%4,4%

Maurik Buren

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maurik vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenMaurikBuren
vóór 194510,9%12,9%
1945–19647,2%10,1%
1965–197422,8%17,6%
1975–199117,6%17,5%
1992–200526,1%15,6%
2006–201412,1%15,5%
2015 en later3,3%10,7%

Maurik Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 26,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maurik vergeleken met Buren
WoningtypeStavenMaurikBuren
Vrijstaand21,8%32,8%
Twee-onder-een-kap28,6%26,4%
Hoekwoning14,5%9,3%
Tussenwoning22,6%20,7%
Appartement11,6%7,3%
Onbekend type0,9%3,5%

Maurik Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
568
40,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.418 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Maurik

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.