Groenpeil

Verspreide huizen Kapel Avezaath in Buren

Buurt in wijk Wijk 02 Zoelen, gemeente Buren, postcodegebied 4012 en postcodegebied 4016. 190 inwoners in 75 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 63 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
75
CBS 2025
Inwoners
190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 530.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 63 gelabeld
Dekking energielabels
84,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Kapel Avezaath
Labelverdeling Verspreide huizen Kapel Avezaath
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%1
A++33,3%21
A+1,6%1
A17,5%11
B3,2%2
C3,2%2
D30,2%19
E6,3%4
F3,2%2
Totaal gelabeld100%63
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Verspreide huizen Kapel Avezaath vergeleken met Buren
LabelStavenVerspreide huizen Kapel AvezaathBuren
A++++0,0%1,4%
A+++1,6%3,7%
A++33,3%1,4%
A+1,6%4,3%
A17,5%30,5%
B3,2%16,0%
C3,2%21,2%
D30,2%7,7%
E6,3%5,9%
F3,2%3,4%
G0,0%4,4%

Verspreide huizen Kapel Avezaath Buren

Deze verdeling gaat over de 84,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Kapel Avezaath vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Kapel AvezaathBuren
vóór 194511,1%12,9%
1945–19649,5%10,1%
1965–19740,0%17,6%
1975–19916,3%17,5%
1992–20056,3%15,6%
2006–20140,0%15,5%
2015 en later66,7%10,7%

Verspreide huizen Kapel Avezaath Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 66,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Kapel Avezaath vergeleken met Buren
WoningtypeStavenVerspreide huizen Kapel AvezaathBuren
Vrijstaand34,9%32,8%
Twee-onder-een-kap0,0%26,4%
Hoekwoning0,0%9,3%
Tussenwoning0,0%20,7%
Appartement0,0%7,3%
Onbekend type65,1%3,5%

Verspreide huizen Kapel Avezaath Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
28
37,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
194 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Zoelen

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.