Postcodegebied 4012 Buren
Postcodegebied 4012 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Buren, gemeente Buren. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4012 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 349
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 466.860
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,2%
- EP-Online, 349 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 5
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 9 |
| A+++ | 18,9% | 66 |
| A++ | 0,6% | 2 |
| A+ | 1,4% | 5 |
| A | 19,5% | 68 |
| B | 15,2% | 53 |
| C | 23,8% | 83 |
| D | 6,3% | 22 |
| E | 5,4% | 19 |
| F | 3,7% | 13 |
| G | 2,6% | 9 |
| Totaal gelabeld | 100% | 349 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 9 | |
| A+++ | 18,9% | 66 | |
| A++ | 0,6% | 2 | |
| A+ | 1,4% | 5 | |
| A | 19,5% | 68 | |
| B | 15,2% | 53 | |
| C | 23,8% | 83 | |
| D | 6,3% | 22 | |
| E | 5,4% | 19 | |
| F | 3,7% | 13 | |
| G | 2,6% | 9 |
Deze verdeling gaat over 349 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,7% | 34 | |
| 1945–1964 | 7,7% | 27 | |
| 1965–1974 | 12,3% | 43 | |
| 1975–1991 | 30,4% | 106 | |
| 1992–2005 | 16,6% | 58 | |
| 2006–2014 | 1,4% | 5 | |
| 2015 en later | 21,8% | 76 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4012
- Kerk Avezaath 535 woningen
- Verspreide huizen Kapel Avezaath 75 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.