Groenpeil

Alkenoord in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Middelwatering Oost, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2903. 1.320 inwoners in 910 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 293 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
910
CBS 2025
Inwoners
1.320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 285.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
42,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 293 gelabeld
Dekking energielabels
32,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Alkenoord
Labelverdeling Alkenoord
LabelAandeelWoningen
A++++30,0%88
A10,2%30
B9,9%29
C16,4%48
D12,6%37
E15,0%44
F3,4%10
G2,4%7
Totaal gelabeld100%293
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++2,7%603
A++0,8%170
A+3,0%673
A37,2%8.239
B18,4%4.071
C21,0%4.644
D7,9%1.749
E4,5%989
F1,7%380
G1,6%343
Totaal gelabeld100%22.120
Energielabels Alkenoord vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenAlkenoordCapelle aan den IJssel
A++++30,0%1,2%
A+++0,0%2,7%
A++0,0%0,8%
A+0,0%3,0%
A10,2%37,2%
B9,9%18,4%
C16,4%21,0%
D12,6%7,9%
E15,0%4,5%
F3,4%1,7%
G2,4%1,6%

Alkenoord Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 32,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Alkenoord vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenAlkenoordCapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–19642,0%8,8%
1965–197454,6%26,1%
1975–19910,3%38,9%
1992–200513,0%13,5%
2006–20140,0%6,2%
2015 en later30,0%4,5%

Alkenoord Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 54,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Alkenoord vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenAlkenoordCapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap0,7%7,6%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning1,4%23,2%
Appartement98,0%63,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Alkenoord Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
81
8,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
140 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Middelwatering Oost

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.