Groenpeil

Meeuwenbuurt in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Middelwatering Oost, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2903. 1.075 inwoners in 547 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 524 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 90,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,4%.

Woningen
547
CBS 2025
Inwoners
1.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 269.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
13,0%
CBS 2025
Label A of B
90,8%
EP-Online, 524 gelabeld
Dekking energielabels
95,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Meeuwenbuurt
Labelverdeling Meeuwenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++4,8%25
A+2,3%12
A50,6%265
B33,2%174
C8,8%46
D0,4%2
Totaal gelabeld100%524
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++3,5%775
A++1,0%224
A+3,3%728
A37,2%8.284
B18,3%4.069
C20,9%4.658
D7,8%1.742
E4,4%978
F1,2%264
G1,3%286
Totaal gelabeld100%22.267
Energielabels Meeuwenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenMeeuwenbuurtCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++4,8%3,5%
A++0,0%1,0%
A+2,3%3,3%
A50,6%37,2%
B33,2%18,3%
C8,8%20,9%
D0,4%7,8%
E0,0%4,4%
F0,0%1,2%
G0,0%1,3%

Meeuwenbuurt Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 95,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Meeuwenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenMeeuwenbuurtCapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–196482,8%8,8%
1965–19740,0%25,9%
1975–19915,3%38,6%
1992–20053,4%13,3%
2006–20140,0%5,9%
2015 en later8,4%5,7%

Meeuwenbuurt Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 82,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Meeuwenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenMeeuwenbuurtCapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap7,3%7,4%
Hoekwoning1,1%3,8%
Tussenwoning20,4%22,9%
Appartement71,2%64,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Meeuwenbuurt Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
3,0%
CBS 2024
Installaties
17
3,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
56 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Middelwatering Oost

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.