Groenpeil

De Baronie in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Oostgaarde Zuid, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2904 en postcodegebied 2905. 950 inwoners in 504 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 503 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
504
CBS 2025
Inwoners
950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 247.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
0,0%
CBS 2025
Label A of B
94,4%
EP-Online, 503 gelabeld
Dekking energielabels
99,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Baronie
Labelverdeling De Baronie
LabelAandeelWoningen
A51,3%258
B43,1%217
C5,6%28
Totaal gelabeld100%503
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++2,7%603
A++0,8%170
A+3,0%673
A37,2%8.239
B18,4%4.071
C21,0%4.644
D7,9%1.749
E4,5%989
F1,7%380
G1,6%343
Totaal gelabeld100%22.120
Energielabels De Baronie vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenDe BaronieCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%2,7%
A++0,0%0,8%
A+0,0%3,0%
A51,3%37,2%
B43,1%18,4%
C5,6%21,0%
D0,0%7,9%
E0,0%4,5%
F0,0%1,7%
G0,0%1,6%

De Baronie Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 99,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Baronie vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenDe BaronieCapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,8%
1965–1974100,0%26,1%
1975–19910,0%38,9%
1992–20050,0%13,5%
2006–20140,0%6,2%
2015 en later0,0%4,5%

De Baronie Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Baronie vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenDe BaronieCapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap0,0%7,6%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning0,0%23,2%
Appartement100,0%63,8%
Onbekend type0,0%0,0%

De Baronie Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
100,0%
CBS 2024
Installaties
502
99,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
594 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oostgaarde Zuid

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.