Groenpeil

Diepenbuurt in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Oostgaarde Zuid, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2904 en postcodegebied 2905. 1.030 inwoners in 573 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 554 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 20,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
573
CBS 2025
Inwoners
1.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 266.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
4,0%
CBS 2025
Label A of B
20,2%
EP-Online, 554 gelabeld
Dekking energielabels
96,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Diepenbuurt
Labelverdeling Diepenbuurt
LabelAandeelWoningen
A19,0%105
B1,3%7
C52,3%290
D22,0%122
E1,4%8
F2,3%13
G1,6%9
Totaal gelabeld100%554
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++2,7%603
A++0,8%170
A+3,0%673
A37,2%8.239
B18,4%4.071
C21,0%4.644
D7,9%1.749
E4,5%989
F1,7%380
G1,6%343
Totaal gelabeld100%22.120
Energielabels Diepenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenDiepenbuurtCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%2,7%
A++0,0%0,8%
A+0,0%3,0%
A19,0%37,2%
B1,3%18,4%
C52,3%21,0%
D22,0%7,9%
E1,4%4,5%
F2,3%1,7%
G1,6%1,6%

Diepenbuurt Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 96,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Diepenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenDiepenbuurtCapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,8%
1965–19740,0%26,1%
1975–1991100,0%38,9%
1992–20050,0%13,5%
2006–20140,0%6,2%
2015 en later0,0%4,5%

Diepenbuurt Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Diepenbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenDiepenbuurtCapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap8,3%7,6%
Hoekwoning0,9%3,7%
Tussenwoning25,5%23,2%
Appartement65,3%63,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Diepenbuurt Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oostgaarde Zuid

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.