Groenpeil

Klinkenvlier in Coevorden

Buurt in wijk Wijk 10 Coevorden, gemeente Coevorden, postcodegebied 7742. 150 inwoners in 62 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 37 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
62
CBS 2025
Inwoners
150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 658.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
100,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 37 gelabeld
Dekking energielabels
59,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Klinkenvlier
Labelverdeling Klinkenvlier
LabelAandeelWoningen
A+++5,4%2
A++8,1%3
A+2,7%1
A62,2%23
B21,6%8
Totaal gelabeld100%37
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%96
A+++2,2%233
A++2,3%252
A+2,3%250
A31,2%3.358
B15,1%1.622
C23,9%2.575
D10,5%1.132
E5,6%605
F2,6%280
G3,4%364
Totaal gelabeld100%10.767
Energielabels Klinkenvlier vergeleken met Coevorden
LabelStavenKlinkenvlierCoevorden
A++++0,0%0,9%
A+++5,4%2,2%
A++8,1%2,3%
A+2,7%2,3%
A62,2%31,2%
B21,6%15,1%
C0,0%23,9%
D0,0%10,5%
E0,0%5,6%
F0,0%2,6%
G0,0%3,4%

Klinkenvlier Coevorden

Deze verdeling gaat over de 59,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Klinkenvlier vergeleken met Coevorden
BouwperiodeStavenKlinkenvlierCoevorden
vóór 19450,0%10,1%
1945–19640,0%11,8%
1965–19740,0%20,3%
1975–19910,0%31,4%
1992–200597,3%13,7%
2006–20142,7%6,4%
2015 en later0,0%6,4%

Klinkenvlier Coevorden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 97,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Klinkenvlier vergeleken met Coevorden
WoningtypeStavenKlinkenvlierCoevorden
Vrijstaand100,0%26,5%
Twee-onder-een-kap0,0%29,8%
Hoekwoning0,0%3,8%
Tussenwoning0,0%15,5%
Appartement0,0%14,0%
Onbekend type0,0%10,4%

Klinkenvlier Coevorden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
35
56,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
234 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 10 Coevorden

Alle buurten in Coevorden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.