Groenpeil

Ossehaar in Coevorden

Buurt in wijk Wijk 10 Coevorden, gemeente Coevorden, postcodegebied 7742. 1.080 inwoners in 350 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 184 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
350
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 184 gelabeld
Dekking energielabels
52,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ossehaar
Labelverdeling Ossehaar
LabelAandeelWoningen
A+++4,9%9
A++7,6%14
A+8,7%16
A74,5%137
B4,3%8
Totaal gelabeld100%184
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%96
A+++2,2%233
A++2,3%252
A+2,3%250
A31,2%3.358
B15,1%1.622
C23,9%2.575
D10,5%1.132
E5,6%605
F2,6%280
G3,4%364
Totaal gelabeld100%10.767
Energielabels Ossehaar vergeleken met Coevorden
LabelStavenOssehaarCoevorden
A++++0,0%0,9%
A+++4,9%2,2%
A++7,6%2,3%
A+8,7%2,3%
A74,5%31,2%
B4,3%15,1%
C0,0%23,9%
D0,0%10,5%
E0,0%5,6%
F0,0%2,6%
G0,0%3,4%

Ossehaar Coevorden

Deze verdeling gaat over de 52,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ossehaar vergeleken met Coevorden
BouwperiodeStavenOssehaarCoevorden
vóór 19450,0%10,1%
1945–19640,0%11,8%
1965–19740,0%20,3%
1975–19910,0%31,4%
1992–200535,3%13,7%
2006–201450,5%6,4%
2015 en later14,1%6,4%

Ossehaar Coevorden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 50,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ossehaar vergeleken met Coevorden
WoningtypeStavenOssehaarCoevorden
Vrijstaand32,6%26,5%
Twee-onder-een-kap52,2%29,8%
Hoekwoning2,2%3,8%
Tussenwoning13,0%15,5%
Appartement0,0%14,0%
Onbekend type0,0%10,4%

Ossehaar Coevorden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
178
50,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
825 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Coevorden

Alle buurten in Coevorden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.