Groenpeil

Deurne Centrum in Deurne

Buurt in wijk Deurne, gemeente Deurne, postcodegebied 5751. 1.615 inwoners in 1.075 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 777 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
1.075
CBS 2025
Inwoners
1.615
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 332.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
63,4%
EP-Online, 777 gelabeld
Dekking energielabels
72,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Deurne Centrum
Labelverdeling Deurne Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++10,6%82
A++2,8%22
A+2,6%20
A27,2%211
B20,3%158
C15,6%121
D12,4%96
E4,2%33
F2,6%20
G1,8%14
Totaal gelabeld100%777
Ter vergelijking: gemeente Deurne
Ter vergelijking: gemeente Deurne
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%171
A+++4,8%419
A++1,8%155
A+4,4%381
A28,3%2.468
B19,5%1.699
C25,0%2.182
D7,3%639
E3,2%280
F2,2%188
G1,7%148
Totaal gelabeld100%8.730
Energielabels Deurne Centrum vergeleken met Deurne
LabelStavenDeurne CentrumDeurne
A++++0,0%2,0%
A+++10,6%4,8%
A++2,8%1,8%
A+2,6%4,4%
A27,2%28,3%
B20,3%19,5%
C15,6%25,0%
D12,4%7,3%
E4,2%3,2%
F2,6%2,2%
G1,8%1,7%

Deurne Centrum Deurne

Deze verdeling gaat over de 72,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Deurne Centrum vergeleken met Deurne
BouwperiodeStavenDeurne CentrumDeurne
vóór 19455,1%4,6%
1945–19646,7%13,1%
1965–19742,3%20,8%
1975–199111,2%27,5%
1992–200548,4%14,5%
2006–201413,1%10,2%
2015 en later13,1%9,2%

Deurne Centrum Deurne

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Deurne Centrum vergeleken met Deurne
WoningtypeStavenDeurne CentrumDeurne
Vrijstaand5,8%23,2%
Twee-onder-een-kap4,1%23,7%
Hoekwoning2,8%11,0%
Tussenwoning3,3%22,8%
Appartement83,9%18,1%
Onbekend type0,0%1,2%

Deurne Centrum Deurne

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
16
33 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Deurne

Alle buurten in Deurne

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.