Heilige Geest in Deurne
Buurt in wijk Deurne, gemeente Deurne, postcodegebied 5751. 950 inwoners in 476 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 312 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.
- Woningen
- 476
- CBS 2025
- Inwoners
- 950
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 418.000
- CBS 2025, gemeente € 423.000
- Koopwoningen
- 50,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,1%
- EP-Online, 312 gelabeld
- Dekking energielabels
- 65,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 22,8% | 71 |
| A+++ | 1,9% | 6 |
| A++ | 1,6% | 5 |
| A+ | 1,9% | 6 |
| A | 20,5% | 64 |
| B | 16,3% | 51 |
| C | 22,1% | 69 |
| D | 5,1% | 16 |
| E | 4,8% | 15 |
| F | 1,6% | 5 |
| G | 1,3% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 312 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,0% | 169 |
| A+++ | 4,9% | 417 |
| A++ | 1,7% | 150 |
| A+ | 4,3% | 369 |
| A | 28,5% | 2.445 |
| B | 19,1% | 1.636 |
| C | 24,4% | 2.096 |
| D | 7,6% | 655 |
| E | 3,4% | 293 |
| F | 2,2% | 192 |
| G | 1,8% | 152 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.574 |
| Label | Staven | Heilige Geest | Deurne |
|---|---|---|---|
| A++++ | 22,8% | 2,0% | |
| A+++ | 1,9% | 4,9% | |
| A++ | 1,6% | 1,7% | |
| A+ | 1,9% | 4,3% | |
| A | 20,5% | 28,5% | |
| B | 16,3% | 19,1% | |
| C | 22,1% | 24,4% | |
| D | 5,1% | 7,6% | |
| E | 4,8% | 3,4% | |
| F | 1,6% | 2,2% | |
| G | 1,3% | 1,8% |
Heilige Geest Deurne
Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Heilige Geest | Deurne |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,6% | 4,7% | |
| 1945–1964 | 41,0% | 13,2% | |
| 1965–1974 | 12,2% | 19,7% | |
| 1975–1991 | 18,3% | 28,1% | |
| 1992–2005 | 1,3% | 14,8% | |
| 2006–2014 | 1,3% | 10,3% | |
| 2015 en later | 23,4% | 9,3% |
Heilige Geest Deurne
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 41,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Heilige Geest | Deurne |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 11,2% | 23,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 35,9% | 24,5% | |
| Hoekwoning | 22,8% | 10,0% | |
| Tussenwoning | 25,0% | 22,4% | |
| Appartement | 5,1% | 18,5% | |
| Onbekend type | 0,0% | 1,2% |
Heilige Geest Deurne
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 3
- 6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Deurne
- Bedrijventerrein Leemskuilen 61 woningen
- De Vennen 483 woningen
- Deurne Centrum 1.075 woningen
- Houtenhoek 514 woningen
- Provinciebuurt 413 woningen
- Stationsbuurt 478 woningen
- Verspreide woningen bij Deurne 894 woningen
- Vlier-Noord 155 woningen
- Vlier-Zuid 472 woningen
- Walsberg 400 woningen
- Zeilberg 742 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 65,5% (312 van 476 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.