Groenpeil

Dorp Bathmen in Deventer

Buurt in wijk Bathmen, gemeente Deventer, postcodegebied 7437. 4.590 inwoners in 1.963 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.164 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
1.963
CBS 2025
Inwoners
4.590
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 434.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
60,6%
EP-Online, 1.164 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dorp Bathmen
Labelverdeling Dorp Bathmen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++7,0%82
A++4,5%52
A+4,1%48
A24,1%281
B20,5%239
C26,2%305
D5,5%64
E2,8%33
F2,1%25
G2,7%32
Totaal gelabeld100%1.164
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Dorp Bathmen vergeleken met Deventer
LabelStavenDorp BathmenDeventer
A++++0,3%0,9%
A+++7,0%5,3%
A++4,5%2,4%
A+4,1%4,0%
A24,1%34,7%
B20,5%16,0%
C26,2%19,8%
D5,5%6,8%
E2,8%4,3%
F2,1%3,2%
G2,7%2,7%

Dorp Bathmen Deventer

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp Bathmen vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenDorp BathmenDeventer
vóór 19455,7%19,0%
1945–19646,4%14,9%
1965–197425,3%13,4%
1975–199124,9%17,3%
1992–200518,3%17,5%
2006–20148,3%7,6%
2015 en later11,2%10,3%

Dorp Bathmen Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 25,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dorp Bathmen vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenDorp BathmenDeventer
Vrijstaand19,4%7,0%
Twee-onder-een-kap36,9%15,3%
Hoekwoning9,2%7,7%
Tussenwoning23,7%30,1%
Appartement10,8%39,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Dorp Bathmen Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
646
32,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.188 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bathmen

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.