Groenpeil

Deventer

Gemeente Deventer in Overijssel, 104.301 inwoners en 48.140 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
48.140
CBS 2025
Inwoners
104.301
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 357.000
CBS 2025
Label A of B
63,2%
van 32.798 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
68,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Deventer
Labelverdeling Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels in Deventer
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874

Deze verdeling gaat over de 68,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 32.798 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Deventer
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194519,0%6.235
1945–196414,9%4.896
1965–197413,4%4.397
1975–199117,3%5.667
1992–200517,5%5.748
2006–20147,6%2.487
2015 en later10,3%3.368

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Deventer
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand7,0%2.282
Twee-onder-een-kap15,3%5.019
Hoekwoning7,7%2.514
Tussenwoning30,1%9.874
Appartement39,9%13.091
Onbekend type0,1%18

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
17.199
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
65,0 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
35,7
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
451
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Deventer

57 buurten met voldoende data. 12 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Averlo en Frieswijk18548,3%32,4%
Bergkwartier43643,4%70,9%
Blauwenoord64645,3%57,4%
Borgele1.85746,9%85,1%
Buitengebied Lettele en Okkenbroek37343,1%33,0%
Burgemeestersbuurt56066,2%70,9%
Centrum2.03053,2%73,0%
Colmschaterenk1.07260,5%64,7%
De Hoven97839,4%51,3%
Deltabuurt1.44144,8%69,8%
Dorp Bathmen1.96360,6%59,3%
Dorp Colmschate69374,6%64,2%
Dorp Diepenveen2.01559,1%54,1%
Dorp Lettele25256,7%56,0%
Dorp Schalkhaar2.05962,4%54,5%
Essenerveld56176,8%52,9%
Graveland16796,5%50,9%
Groot Douwel87339,2%55,2%
Het Bramelt62256,0%65,8%
Het Fetlaer en Spijkvoorder Enk95899,3%63,0%
Het Jeurlink76298,7%60,1%
Het Oostrik97842,4%52,9%
Hoornwerk37893,9%100,0%
Knutteldorp1.03778,0%80,0%
Landsherenkwartier1.18883,0%60,0%
Lange Zandstraat76834,0%60,5%
Loo30544,0%32,8%
Ludgeruskwartier1.52752,3%85,5%
Noordenbergkwartier49143,7%76,4%
Noordenbergsingel25960,7%57,9%
Noorderplein64442,7%59,6%
Okkenbroek13959,8%62,6%
Oosterstraat91145,7%62,7%
Op den Haar1.11495,6%53,6%
Oranjekwartier1.30149,0%78,5%
Oudegoedstraat65761,6%67,7%
Platvoet74845,7%63,8%
Raambuurt52778,3%68,3%
Rielerweg-Oost83277,9%88,2%
Rielerweg-West78853,7%65,7%
Rivierenbuurt52284,2%83,9%
Rode Dorp1.21382,2%77,3%
Roessink45147,0%73,6%
Rollecatekwartier83769,6%71,1%
Schrijversbuurt1.34340,4%78,6%
Singel75567,7%83,3%
Snipperling13171,4%48,1%
Spikvoorde95299,8%58,8%
Steenbrugge559100,0%100,0%
Steinvoorde69897,6%60,2%
Swormink59496,3%68,9%
Tjoene7553,1%42,7%
Tuindorp96763,7%82,8%
Zandweerd-Noord1.04478,1%84,9%
Zandweerd-Zuid1.35062,5%73,6%
Zuidloo10431,0%40,4%
Zwolseweg1.07939,0%56,3%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Deventer

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.