Groenpeil

Vlindertuin in Diemen

Buurt in wijk Diemen Noord, gemeente Diemen, postcodegebied 1113. 1.350 inwoners in 584 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 352 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,1%.

Woningen
584
CBS 2025
Inwoners
1.350
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 607.000
CBS 2025, gemeente € 460.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
85,8%
EP-Online, 352 gelabeld
Dekking energielabels
60,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vlindertuin
Labelverdeling Vlindertuin
LabelAandeelWoningen
A+1,4%5
A51,4%181
B33,0%116
C14,2%50
Totaal gelabeld100%352
Ter vergelijking: gemeente Diemen
Ter vergelijking: gemeente Diemen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%14
A+++4,6%580
A++5,3%665
A+6,3%794
A44,1%5.531
B14,6%1.831
C16,5%2.070
D3,5%437
E2,2%275
F1,2%146
G1,5%191
Totaal gelabeld100%12.534
Energielabels Vlindertuin vergeleken met Diemen
LabelStavenVlindertuinDiemen
A++++0,0%0,1%
A+++0,0%4,6%
A++0,0%5,3%
A+1,4%6,3%
A51,4%44,1%
B33,0%14,6%
C14,2%16,5%
D0,0%3,5%
E0,0%2,2%
F0,0%1,2%
G0,0%1,5%

Vlindertuin Diemen

Deze verdeling gaat over de 60,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vlindertuin vergeleken met Diemen
BouwperiodeStavenVlindertuinDiemen
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,5%
1965–19740,0%13,4%
1975–19910,0%28,9%
1992–200599,4%12,5%
2006–20140,6%4,0%
2015 en later0,0%30,6%

Vlindertuin Diemen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vlindertuin vergeleken met Diemen
WoningtypeStavenVlindertuinDiemen
Vrijstaand1,1%0,9%
Twee-onder-een-kap23,6%4,9%
Hoekwoning4,5%3,6%
Tussenwoning38,6%17,8%
Appartement32,1%70,4%
Onbekend type0,0%2,3%

Vlindertuin Diemen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
139
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
461 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Diemen Noord

Alle buurten in Diemen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.