Groenpeil

Vogelweide in Diemen

Buurt in wijk Diemen Noord, gemeente Diemen, postcodegebied 1111 en postcodegebied 1113. 1.785 inwoners in 850 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 688 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,1%.

Woningen
850
CBS 2025
Inwoners
1.785
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 506.000
CBS 2025, gemeente € 460.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
92,2%
EP-Online, 688 gelabeld
Dekking energielabels
80,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vogelweide
Labelverdeling Vogelweide
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%7
A++3,5%24
A+18,2%125
A44,9%309
B24,6%169
C7,7%53
D0,1%1
Totaal gelabeld100%688
Ter vergelijking: gemeente Diemen
Ter vergelijking: gemeente Diemen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%14
A+++4,6%580
A++5,3%665
A+6,3%794
A44,1%5.531
B14,6%1.831
C16,5%2.070
D3,5%437
E2,2%275
F1,2%146
G1,5%191
Totaal gelabeld100%12.534
Energielabels Vogelweide vergeleken met Diemen
LabelStavenVogelweideDiemen
A++++0,0%0,1%
A+++1,0%4,6%
A++3,5%5,3%
A+18,2%6,3%
A44,9%44,1%
B24,6%14,6%
C7,7%16,5%
D0,1%3,5%
E0,0%2,2%
F0,0%1,2%
G0,0%1,5%

Vogelweide Diemen

Deze verdeling gaat over de 80,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelweide vergeleken met Diemen
BouwperiodeStavenVogelweideDiemen
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,5%
1965–19740,0%13,4%
1975–199120,1%28,9%
1992–200575,7%12,5%
2006–20140,1%4,0%
2015 en later4,1%30,6%

Vogelweide Diemen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 75,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vogelweide vergeleken met Diemen
WoningtypeStavenVogelweideDiemen
Vrijstaand0,3%0,9%
Twee-onder-een-kap6,7%4,9%
Hoekwoning7,1%3,6%
Tussenwoning28,9%17,8%
Appartement57,0%70,4%
Onbekend type0,0%2,3%

Vogelweide Diemen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
198
23,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
593 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Diemen Noord

Alle buurten in Diemen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.