Groenpeil

De Noord in Dijk en Waard

Buurt in wijk De Noord, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1704. 1.565 inwoners in 611 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 357 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,7%.

Woningen
611
CBS 2025
Inwoners
1.565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 458.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
65,0%
EP-Online, 357 gelabeld
Dekking energielabels
58,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Noord
Labelverdeling De Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%2
A+++0,8%3
A++1,7%6
A+7,0%25
A35,0%125
B19,9%71
C19,3%69
D5,6%20
E3,6%13
F2,5%9
G3,9%14
Totaal gelabeld100%357
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%382
A+++4,4%1.114
A++6,1%1.537
A+7,2%1.813
A41,2%10.352
B15,2%3.807
C17,2%4.320
D3,9%986
E1,3%330
F0,8%208
G1,0%263
Totaal gelabeld100%25.112
Energielabels De Noord vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenDe NoordDijk en Waard
A++++0,6%1,5%
A+++0,8%4,4%
A++1,7%6,1%
A+7,0%7,2%
A35,0%41,2%
B19,9%15,2%
C19,3%17,2%
D5,6%3,9%
E3,6%1,3%
F2,5%0,8%
G3,9%1,0%

De Noord Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 58,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Noord vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenDe NoordDijk en Waard
vóór 19457,6%4,2%
1945–196412,6%3,3%
1965–19747,0%15,1%
1975–199126,9%21,4%
1992–200515,4%25,1%
2006–201428,6%16,1%
2015 en later2,0%14,9%

De Noord Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 28,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Noord vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenDe NoordDijk en Waard
Vrijstaand30,0%13,9%
Twee-onder-een-kap30,0%17,3%
Hoekwoning8,1%7,1%
Tussenwoning27,7%33,1%
Appartement4,2%28,2%
Onbekend type0,0%0,5%

De Noord Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
278
45,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.050 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Noord

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.