Postcodegebied 1704 Dijk en Waard
Postcodegebied 1704 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dijk en Waard, gemeente Dijk en Waard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1704 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.741
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 457.348
- CBS 2025
- Label A of B
- 88,8%
- EP-Online, 2.741 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 48
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 10 |
| A+++ | 2,7% | 74 |
| A++ | 12,0% | 329 |
| A+ | 11,2% | 306 |
| A | 47,3% | 1.296 |
| B | 15,3% | 419 |
| C | 5,8% | 160 |
| D | 2,1% | 57 |
| E | 1,1% | 30 |
| F | 0,9% | 26 |
| G | 1,2% | 34 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.741 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 10 | |
| A+++ | 2,7% | 74 | |
| A++ | 12,0% | 329 | |
| A+ | 11,2% | 306 | |
| A | 47,3% | 1.296 | |
| B | 15,3% | 419 | |
| C | 5,8% | 160 | |
| D | 2,1% | 57 | |
| E | 1,1% | 30 | |
| F | 0,9% | 26 | |
| G | 1,2% | 34 |
Deze verdeling gaat over 2.741 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,0% | 82 | |
| 1945–1964 | 3,1% | 86 | |
| 1965–1974 | 2,0% | 55 | |
| 1975–1991 | 7,4% | 202 | |
| 1992–2005 | 31,7% | 870 | |
| 2006–2014 | 20,7% | 567 | |
| 2015 en later | 32,1% | 879 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1704
- Broekhorn 620 woningen
- Buitengebied De Noord 409 woningen
- Butterhuizen Noord 1.277 woningen
- Butterhuizen Zuid 303 woningen
- De Noord 611 woningen
- De Vaandel Zuid 216 woningen
- Park van Luna 75 woningen
- Stad van de Zon 1.715 woningen
- Stationsgebied 570 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.