Groenpeil

Huygenhoek Midden in Dijk en Waard

Buurt in wijk Huygenhoek, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1703 en postcodegebied 1705. 1.450 inwoners in 471 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 293 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,7%.

Woningen
471
CBS 2025
Inwoners
1.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 547.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
95,9%
EP-Online, 293 gelabeld
Dekking energielabels
62,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Huygenhoek Midden
Labelverdeling Huygenhoek Midden
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++2,4%7
A+12,3%36
A71,0%208
B9,6%28
C3,1%9
D0,3%1
E0,7%2
Totaal gelabeld100%293
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%382
A+++4,4%1.114
A++6,1%1.537
A+7,2%1.813
A41,2%10.352
B15,2%3.807
C17,2%4.320
D3,9%986
E1,3%330
F0,8%208
G1,0%263
Totaal gelabeld100%25.112
Energielabels Huygenhoek Midden vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenHuygenhoek MiddenDijk en Waard
A++++0,0%1,5%
A+++0,7%4,4%
A++2,4%6,1%
A+12,3%7,2%
A71,0%41,2%
B9,6%15,2%
C3,1%17,2%
D0,3%3,9%
E0,7%1,3%
F0,0%0,8%
G0,0%1,0%

Huygenhoek Midden Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Huygenhoek Midden vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenHuygenhoek MiddenDijk en Waard
vóór 19451,0%4,2%
1945–19640,3%3,3%
1965–19740,3%15,1%
1975–19913,4%21,4%
1992–200587,4%25,1%
2006–20147,2%16,1%
2015 en later0,3%14,9%

Huygenhoek Midden Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 87,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Huygenhoek Midden vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenHuygenhoek MiddenDijk en Waard
Vrijstaand37,9%13,9%
Twee-onder-een-kap17,7%17,3%
Hoekwoning4,1%7,1%
Tussenwoning34,8%33,1%
Appartement5,5%28,2%
Onbekend type0,0%0,5%

Huygenhoek Midden Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
243
51,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
866 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Huygenhoek

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.