Postcodegebied 1705 Dijk en Waard
Postcodegebied 1705 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dijk en Waard, gemeente Dijk en Waard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1705 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.294
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 416.849
- CBS 2025
- Label A of B
- 98,4%
- EP-Online, 4.294 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 74
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 16 |
| A+++ | 0,6% | 24 |
| A++ | 2,7% | 118 |
| A+ | 9,5% | 409 |
| A | 71,6% | 3.075 |
| B | 13,6% | 584 |
| C | 1,4% | 60 |
| D | 0,2% | 7 |
| E | 0,0% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.294 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 16 | |
| A+++ | 0,6% | 24 | |
| A++ | 2,7% | 118 | |
| A+ | 9,5% | 409 | |
| A | 71,6% | 3.075 | |
| B | 13,6% | 584 | |
| C | 1,4% | 60 | |
| D | 0,2% | 7 | |
| E | 0,0% | 1 |
Deze verdeling gaat over 4.294 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 0,0% | 1 | |
| 1992–2005 | 72,4% | 3.108 | |
| 2006–2014 | 25,7% | 1.103 | |
| 2015 en later | 1,9% | 80 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1705
- Huygenhoek Midden 471 woningen
- Huygenhoek Noord 1.089 woningen
- Huygenhoek Zuid 425 woningen
- Oostertocht Noord 842 woningen
- Oostertocht Zuid 979 woningen
- Park van Luna 75 woningen
- Stad van de Zon 1.715 woningen
- Zuidwijk 1.512 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.