Groenpeil

Beinum II in Doesburg

Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Doesburg, postcodegebied 6983. 1.145 inwoners in 466 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 276 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,4%.

Woningen
466
CBS 2025
Inwoners
1.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 463.000
CBS 2025, gemeente € 318.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
94,6%
EP-Online, 276 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beinum II
Labelverdeling Beinum II
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++9,8%27
A++1,8%5
A+5,1%14
A63,0%174
B14,5%40
C4,7%13
E0,4%1
G0,4%1
Totaal gelabeld100%276
Ter vergelijking: gemeente Doesburg
Ter vergelijking: gemeente Doesburg
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%122
A+++5,3%191
A++4,0%147
A+5,6%205
A28,7%1.043
B20,4%739
C21,7%786
D4,5%164
E3,0%110
F1,8%64
G1,6%59
Totaal gelabeld100%3.630
Energielabels Beinum II vergeleken met Doesburg
LabelStavenBeinum IIDoesburg
A++++0,4%3,4%
A+++9,8%5,3%
A++1,8%4,0%
A+5,1%5,6%
A63,0%28,7%
B14,5%20,4%
C4,7%21,7%
D0,0%4,5%
E0,4%3,0%
F0,0%1,8%
G0,4%1,6%

Beinum II Doesburg

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beinum II vergeleken met Doesburg
BouwperiodeStavenBeinum IIDoesburg
vóór 19451,1%8,2%
1945–19640,0%17,3%
1965–19740,0%11,7%
1975–19910,4%31,3%
1992–200559,1%13,1%
2006–201427,9%8,4%
2015 en later11,6%9,9%

Beinum II Doesburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 59,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beinum II vergeleken met Doesburg
WoningtypeStavenBeinum IIDoesburg
Vrijstaand41,3%7,4%
Twee-onder-een-kap17,4%13,4%
Hoekwoning12,0%16,3%
Tussenwoning29,3%35,2%
Appartement0,0%27,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Beinum II Doesburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
267
57,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.329 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01

Alle buurten in Doesburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.