Verspreide huizen Noordoost in Doesburg
Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Doesburg, postcodegebied 6982. 190 inwoners in 63 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,4%.
- Woningen
- 63
- CBS 2025
- Inwoners
- 190
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 566.000
- CBS 2025, gemeente € 318.000
- Koopwoningen
- 81,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 41,4%
- EP-Online, 29 gelabeld
- Dekking energielabels
- 46,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 6,9% | 2 |
| A+++ | 17,2% | 5 |
| A+ | 3,4% | 1 |
| A | 13,8% | 4 |
| C | 20,7% | 6 |
| D | 13,8% | 4 |
| E | 6,9% | 2 |
| F | 10,3% | 3 |
| G | 6,9% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 29 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 122 |
| A+++ | 5,3% | 191 |
| A++ | 4,0% | 147 |
| A+ | 5,6% | 205 |
| A | 28,7% | 1.043 |
| B | 20,4% | 739 |
| C | 21,7% | 786 |
| D | 4,5% | 164 |
| E | 3,0% | 110 |
| F | 1,8% | 64 |
| G | 1,6% | 59 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.630 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Noordoost | Doesburg |
|---|---|---|---|
| A++++ | 6,9% | 3,4% | |
| A+++ | 17,2% | 5,3% | |
| A++ | 0,0% | 4,0% | |
| A+ | 3,4% | 5,6% | |
| A | 13,8% | 28,7% | |
| B | 0,0% | 20,4% | |
| C | 20,7% | 21,7% | |
| D | 13,8% | 4,5% | |
| E | 6,9% | 3,0% | |
| F | 10,3% | 1,8% | |
| G | 6,9% | 1,6% |
Verspreide huizen Noordoost Doesburg
Deze verdeling gaat over de 46,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Noordoost | Doesburg |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 20,7% | 8,2% | |
| 1945–1964 | 27,6% | 17,3% | |
| 1965–1974 | 10,3% | 11,7% | |
| 1975–1991 | 17,2% | 31,3% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 13,1% | |
| 2006–2014 | 6,9% | 8,4% | |
| 2015 en later | 17,2% | 9,9% |
Verspreide huizen Noordoost Doesburg
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Noordoost | Doesburg |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 69,0% | 7,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 3,4% | 13,4% | |
| Hoekwoning | 24,1% | 16,3% | |
| Tussenwoning | 3,4% | 35,2% | |
| Appartement | 0,0% | 27,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Verspreide huizen Noordoost Doesburg
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- –
- CBS 2022
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 01
- Beinum I 1.255 woningen
- Beinum II 466 woningen
- De Ooi 1.058 woningen
- De oude Stad binnen de gracht 1.443 woningen
- Noordelijk Molenveld 594 woningen
- Zuidelijk Molenveld 553 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 46,0% (29 van 63 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.