Amstelwijck Park in Dordrecht
Buurt in wijk Wijk 07 Wielwijk, gemeente Dordrecht, postcodegebied 3317. 340 inwoners in 134 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 181 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,6%.
- Woningen
- 134
- CBS 2025
- Inwoners
- 340
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 563.000
- CBS 2025, gemeente € 331.000
- Koopwoningen
- 94,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 100,0%
- EP-Online, 181 gelabeld
- Dekking energielabels
- 100,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 89,0% | 161 |
| A++ | 10,5% | 19 |
| A+ | 0,6% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 181 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 32 |
| A+++ | 1,9% | 684 |
| A++ | 2,2% | 789 |
| A+ | 3,8% | 1.368 |
| A | 25,8% | 9.354 |
| B | 16,9% | 6.141 |
| C | 26,3% | 9.543 |
| D | 9,9% | 3.588 |
| E | 6,2% | 2.235 |
| F | 4,0% | 1.443 |
| G | 3,1% | 1.119 |
| Totaal gelabeld | 100% | 36.296 |
| Label | Staven | Amstelwijck Park | Dordrecht |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,1% | |
| A+++ | 89,0% | 1,9% | |
| A++ | 10,5% | 2,2% | |
| A+ | 0,6% | 3,8% | |
| A | 0,0% | 25,8% | |
| B | 0,0% | 16,9% | |
| C | 0,0% | 26,3% | |
| D | 0,0% | 9,9% | |
| E | 0,0% | 6,2% | |
| F | 0,0% | 4,0% | |
| G | 0,0% | 3,1% |
Amstelwijck Park Dordrecht
Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Amstelwijck Park | Dordrecht |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 17,1% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 17,6% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 15,8% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 24,4% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 12,4% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 5,8% | |
| 2015 en later | 100,0% | 6,9% |
Amstelwijck Park Dordrecht
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Amstelwijck Park | Dordrecht |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 8,8% | 2,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 12,2% | 8,8% | |
| Hoekwoning | 18,2% | 5,8% | |
| Tussenwoning | 50,3% | 30,0% | |
| Appartement | 10,5% | 52,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,5% |
Amstelwijck Park Dordrecht
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 17
- 12,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 74 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 9
- 18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 07 Wielwijk
- Admiraalsplein 506 woningen
- Cornelis Evertsenstraat en omgeving 531 woningen
- Dordtse Hout 269 woningen
- Dorus Rijkersstraat en omgeving 233 woningen
- Van Ewijckstraat en omgeving 610 woningen
- Van Kinsbergenstraat en omgeving 686 woningen
- Zeehavenlaan en omgeving 265 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 100,0% (181 van 134 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.