Groenpeil

Van Kinsbergenstraat en omgeving in Dordrecht

Buurt in wijk Wijk 07 Wielwijk, gemeente Dordrecht, postcodegebied 3317. 1.495 inwoners in 686 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 586 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,6%.

Woningen
686
CBS 2025
Inwoners
1.495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 263.000
CBS 2025, gemeente € 331.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
41,1%
EP-Online, 586 gelabeld
Dekking energielabels
85,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Van Kinsbergenstraat en omgeving
Labelverdeling Van Kinsbergenstraat en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++2,6%15
A++6,5%38
A+7,7%45
A5,6%33
B18,8%110
C44,5%261
D8,2%48
E3,6%21
F1,5%9
G1,0%6
Totaal gelabeld100%586
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%32
A+++1,9%684
A++2,2%789
A+3,8%1.368
A25,8%9.354
B16,9%6.141
C26,3%9.543
D9,9%3.588
E6,2%2.235
F4,0%1.443
G3,1%1.119
Totaal gelabeld100%36.296
Energielabels Van Kinsbergenstraat en omgeving vergeleken met Dordrecht
LabelStavenVan Kinsbergenstraat en omgevingDordrecht
A++++0,0%0,1%
A+++2,6%1,9%
A++6,5%2,2%
A+7,7%3,8%
A5,6%25,8%
B18,8%16,9%
C44,5%26,3%
D8,2%9,9%
E3,6%6,2%
F1,5%4,0%
G1,0%3,1%

Van Kinsbergenstraat en omgeving Dordrecht

Deze verdeling gaat over de 85,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Van Kinsbergenstraat en omgeving vergeleken met Dordrecht
BouwperiodeStavenVan Kinsbergenstraat en omgevingDordrecht
vóór 19454,1%17,1%
1945–196447,1%17,6%
1965–19740,0%15,8%
1975–199125,8%24,4%
1992–20054,4%12,4%
2006–20141,9%5,8%
2015 en later16,7%6,9%

Van Kinsbergenstraat en omgeving Dordrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 47,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Van Kinsbergenstraat en omgeving vergeleken met Dordrecht
WoningtypeStavenVan Kinsbergenstraat en omgevingDordrecht
Vrijstaand3,4%2,2%
Twee-onder-een-kap7,5%8,8%
Hoekwoning6,8%5,8%
Tussenwoning18,9%30,0%
Appartement63,3%52,6%
Onbekend type0,0%0,5%

Van Kinsbergenstraat en omgeving Dordrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
79
11,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
296 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Wielwijk

Alle buurten in Dordrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.