Groenpeil

Vaartkant in Drimmelen

Buurt in wijk Terheijden, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4844. 1.175 inwoners in 509 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 303 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
509
CBS 2025
Inwoners
1.175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
89,4%
EP-Online, 303 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vaartkant
Labelverdeling Vaartkant
LabelAandeelWoningen
A+++8,3%25
A++8,3%25
A+4,3%13
A32,7%99
B36,0%109
C9,9%30
D0,7%2
Totaal gelabeld100%303
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%66
A+++6,7%483
A++1,6%114
A+2,6%188
A24,0%1.731
B19,1%1.382
C26,1%1.883
D8,1%585
E4,7%337
F2,8%202
G3,5%253
Totaal gelabeld100%7.224
Energielabels Vaartkant vergeleken met Drimmelen
LabelStavenVaartkantDrimmelen
A++++0,0%0,9%
A+++8,3%6,7%
A++8,3%1,6%
A+4,3%2,6%
A32,7%24,0%
B36,0%19,1%
C9,9%26,1%
D0,7%8,1%
E0,0%4,7%
F0,0%2,8%
G0,0%3,5%

Vaartkant Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vaartkant vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenVaartkantDrimmelen
vóór 19450,0%9,3%
1945–19640,0%12,5%
1965–19740,0%18,3%
1975–199119,5%28,5%
1992–200534,0%11,6%
2006–201426,1%9,6%
2015 en later20,5%10,2%

Vaartkant Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vaartkant vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenVaartkantDrimmelen
Vrijstaand9,2%22,3%
Twee-onder-een-kap18,5%20,8%
Hoekwoning11,6%13,7%
Tussenwoning29,4%27,3%
Appartement31,4%15,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Vaartkant Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
134
26,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
584 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Terheijden

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.