Groenpeil

Zeggepolder-oost in Drimmelen

Buurt in wijk Terheijden, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4844. 355 inwoners in 147 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 79 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
147
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
62,0%
EP-Online, 79 gelabeld
Dekking energielabels
53,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeggepolder-oost
Labelverdeling Zeggepolder-oost
LabelAandeelWoningen
A+1,3%1
A31,6%25
B29,1%23
C36,7%29
D1,3%1
Totaal gelabeld100%79
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%64
A+++6,3%448
A++1,5%109
A+2,6%182
A23,9%1.707
B19,2%1.370
C26,2%1.871
D8,1%577
E4,8%345
F2,8%203
G3,7%261
Totaal gelabeld100%7.137
Energielabels Zeggepolder-oost vergeleken met Drimmelen
LabelStavenZeggepolder-oostDrimmelen
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%6,3%
A++0,0%1,5%
A+1,3%2,6%
A31,6%23,9%
B29,1%19,2%
C36,7%26,2%
D1,3%8,1%
E0,0%4,8%
F0,0%2,8%
G0,0%3,7%

Zeggepolder-oost Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeggepolder-oost vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenZeggepolder-oostDrimmelen
vóór 19450,0%9,4%
1945–19640,0%12,5%
1965–19742,5%18,5%
1975–199197,5%28,6%
1992–20050,0%11,5%
2006–20140,0%9,7%
2015 en later0,0%9,8%

Zeggepolder-oost Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 97,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeggepolder-oost vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenZeggepolder-oostDrimmelen
Vrijstaand11,4%22,5%
Twee-onder-een-kap20,3%21,1%
Hoekwoning7,6%13,4%
Tussenwoning30,4%27,4%
Appartement30,4%15,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Zeggepolder-oost Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
64
43,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
258 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Terheijden

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.