Groenpeil

De Lancaster in Dronten

Buurt in wijk Wijk 04 Dronten Zuid, gemeente Dronten, postcodegebied 8251. 910 inwoners in 436 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 325 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 73,3%.

Woningen
436
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 297.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 325 gelabeld
Dekking energielabels
74,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Lancaster
Labelverdeling De Lancaster
LabelAandeelWoningen
A20,9%68
B26,5%86
C47,7%155
D4,9%16
Totaal gelabeld100%325
Ter vergelijking: gemeente Dronten
Ter vergelijking: gemeente Dronten
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%270
A+++6,8%926
A++2,6%352
A+4,6%630
A39,4%5.379
B17,9%2.444
C20,7%2.824
D4,2%577
E1,2%165
F0,3%46
G0,2%28
Totaal gelabeld100%13.641
Energielabels De Lancaster vergeleken met Dronten
LabelStavenDe LancasterDronten
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%6,8%
A++0,0%2,6%
A+0,0%4,6%
A20,9%39,4%
B26,5%17,9%
C47,7%20,7%
D4,9%4,2%
E0,0%1,2%
F0,0%0,3%
G0,0%0,2%

De Lancaster Dronten

Deze verdeling gaat over de 74,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Lancaster vergeleken met Dronten
BouwperiodeStavenDe LancasterDronten
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%7,7%
1965–19740,0%12,5%
1975–1991100,0%26,9%
1992–20050,0%20,7%
2006–20140,0%16,8%
2015 en later0,0%15,5%

De Lancaster Dronten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Lancaster vergeleken met Dronten
WoningtypeStavenDe LancasterDronten
Vrijstaand6,8%16,6%
Twee-onder-een-kap21,2%23,5%
Hoekwoning4,9%7,6%
Tussenwoning40,6%31,6%
Appartement26,5%15,2%
Onbekend type0,0%5,5%

De Lancaster Dronten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
112
25,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
386 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Dronten Zuid

Alle buurten in Dronten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.