Dronten
Gemeente Dronten in Flevoland, 44.856 inwoners en 18.702 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 18.702
- CBS 2025
- Inwoners
- 44.856
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 371.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 74,2%
- van 13.610 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 72,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 299 |
| A+++ | 7,7% | 1.042 |
| A++ | 2,7% | 364 |
| A+ | 4,7% | 641 |
| A | 39,2% | 5.339 |
| B | 17,7% | 2.407 |
| C | 19,9% | 2.714 |
| D | 4,2% | 568 |
| E | 1,2% | 164 |
| F | 0,3% | 44 |
| G | 0,2% | 28 |
| Totaal gelabeld | 100% | 13.610 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 299 | |
| A+++ | 7,7% | 1.042 | |
| A++ | 2,7% | 364 | |
| A+ | 4,7% | 641 | |
| A | 39,2% | 5.339 | |
| B | 17,7% | 2.407 | |
| C | 19,9% | 2.714 | |
| D | 4,2% | 568 | |
| E | 1,2% | 164 | |
| F | 0,3% | 44 | |
| G | 0,2% | 28 |
Deze verdeling gaat over de 72,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 13.610 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 2 | |
| 1945–1964 | 7,6% | 1.039 | |
| 1965–1974 | 12,0% | 1.631 | |
| 1975–1991 | 26,7% | 3.634 | |
| 1992–2005 | 20,7% | 2.812 | |
| 2006–2014 | 16,6% | 2.253 | |
| 2015 en later | 16,5% | 2.239 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 16,7% | 2.268 | |
| Twee-onder-een-kap | 23,1% | 3.147 | |
| Hoekwoning | 7,9% | 1.073 | |
| Tussenwoning | 31,2% | 4.251 | |
| Appartement | 15,6% | 2.123 | |
| Onbekend type | 5,5% | 748 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 10.028
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 42,4 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 53,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 154
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Dronten
30 buurten met voldoende data. 12 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bloemenbuurt | 922 | 90,1% | 53,5% |
| Bremerpark | 429 | 92,0% | 49,4% |
| Buitengebied Biddinghuizen | 567 | 44,2% | 100,0% |
| Buitengebied Swifterbant | 144 | 91,7% | 100,0% |
| Bungalowpark | 187 | 65,3% | 90,9% |
| Centrum Dronten | 499 | 90,9% | 66,3% |
| Centrum Swifterbant | 75 | 94,4% | 72,0% |
| De Baan | 682 | 60,0% | 65,5% |
| De Boeg | 525 | 82,9% | 85,5% |
| De Drieslag | 98 | 100,0% | 83,7% |
| De Fazant | 515 | 18,4% | 75,0% |
| De Gilden | 2.091 | 100,0% | 71,5% |
| De Graafschap | 236 | 100,0% | 87,3% |
| De Kaai | 159 | 97,6% | 51,6% |
| De Kruidentuin | 842 | 59,3% | 61,9% |
| De Lancaster | 436 | 48,6% | 72,7% |
| De Landmaten | 730 | 88,1% | 47,3% |
| De Landstreken | 569 | 54,1% | 68,5% |
| De Manege | 833 | 62,7% | 70,8% |
| De Munten | 1.526 | 97,8% | 59,6% |
| De Oeverloperwijk | 687 | 75,1% | 76,0% |
| Golfresidentie | 523 | 97,1% | 65,4% |
| Hanzekwartier | 266 | 99,6% | 100,0% |
| Kampbuurt | 310 | 63,1% | 54,2% |
| Ketelhaven | 341 | 65,4% | 54,3% |
| Oud-Biddinghuizen | 737 | 61,0% | 83,2% |
| Oud-Biddinghuizen Buiten | 131 | 82,0% | 67,9% |
| Oud-Dronten | 1.736 | 62,2% | 77,6% |
| Oud-Swifterbant | 582 | 79,1% | 73,2% |
| Spelbuurt | 586 | 69,1% | 68,9% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Dronten
- Postcodegebied 8251 Dronten
- Postcodegebied 8252 Dronten
- Postcodegebied 8253 Dronten
- Postcodegebied 8254 Dronten
- Postcodegebied 8255 Dronten
- Postcodegebied 8256 Dronten
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 72,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.