Groenpeil

De Oeverloperwijk in Dronten

Buurt in wijk Wijk 02 Dronten Noord, gemeente Dronten, postcodegebied 8251 en postcodegebied 8254. 1.700 inwoners in 687 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 520 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 73,3%.

Woningen
687
CBS 2025
Inwoners
1.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 292.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
75,0%
EP-Online, 520 gelabeld
Dekking energielabels
75,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Oeverloperwijk
Labelverdeling De Oeverloperwijk
LabelAandeelWoningen
A++9,2%48
A+19,4%101
A37,7%196
B8,7%45
C19,0%99
D5,0%26
E0,8%4
F0,2%1
Totaal gelabeld100%520
Ter vergelijking: gemeente Dronten
Ter vergelijking: gemeente Dronten
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%270
A+++6,8%926
A++2,6%352
A+4,6%630
A39,4%5.379
B17,9%2.444
C20,7%2.824
D4,2%577
E1,2%165
F0,3%46
G0,2%28
Totaal gelabeld100%13.641
Energielabels De Oeverloperwijk vergeleken met Dronten
LabelStavenDe OeverloperwijkDronten
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%6,8%
A++9,2%2,6%
A+19,4%4,6%
A37,7%39,4%
B8,7%17,9%
C19,0%20,7%
D5,0%4,2%
E0,8%1,2%
F0,2%0,3%
G0,0%0,2%

De Oeverloperwijk Dronten

Deze verdeling gaat over de 75,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Oeverloperwijk vergeleken met Dronten
BouwperiodeStavenDe OeverloperwijkDronten
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%7,7%
1965–197460,8%12,5%
1975–199111,9%26,9%
1992–20051,0%20,7%
2006–201413,5%16,8%
2015 en later12,9%15,5%

De Oeverloperwijk Dronten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 60,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Oeverloperwijk vergeleken met Dronten
WoningtypeStavenDe OeverloperwijkDronten
Vrijstaand1,9%16,6%
Twee-onder-een-kap8,5%23,5%
Hoekwoning14,6%7,6%
Tussenwoning52,1%31,6%
Appartement22,9%15,2%
Onbekend type0,0%5,5%

De Oeverloperwijk Dronten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
157
22,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
555 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Dronten Noord

Alle buurten in Dronten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.