Groenpeil

De Nieuweling in Duiven

Buurt in wijk Wijk 03 Duiven-Noord, gemeente Duiven, postcodegebied 6921. 1.330 inwoners in 482 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 263 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,1%.

Woningen
482
CBS 2025
Inwoners
1.330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 472.000
CBS 2025, gemeente € 370.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 263 gelabeld
Dekking energielabels
54,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Nieuweling
Labelverdeling De Nieuweling
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%2
A++1,9%5
A+14,1%37
A74,9%197
B8,4%22
Totaal gelabeld100%263
Ter vergelijking: gemeente Duiven
Ter vergelijking: gemeente Duiven
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%15
A+++1,9%109
A++0,7%42
A+6,0%345
A43,4%2.487
B23,8%1.363
C17,4%998
D3,4%192
E1,3%77
F1,1%61
G0,7%40
Totaal gelabeld100%5.729
Energielabels De Nieuweling vergeleken met Duiven
LabelStavenDe NieuwelingDuiven
A++++0,0%0,3%
A+++0,8%1,9%
A++1,9%0,7%
A+14,1%6,0%
A74,9%43,4%
B8,4%23,8%
C0,0%17,4%
D0,0%3,4%
E0,0%1,3%
F0,0%1,1%
G0,0%0,7%

De Nieuweling Duiven

Deze verdeling gaat over de 54,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Nieuweling vergeleken met Duiven
BouwperiodeStavenDe NieuwelingDuiven
vóór 19450,0%2,9%
1945–19640,0%4,6%
1965–19740,0%12,1%
1975–19910,0%40,5%
1992–200583,7%30,1%
2006–201416,3%7,4%
2015 en later0,0%2,5%

De Nieuweling Duiven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 83,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Nieuweling vergeleken met Duiven
WoningtypeStavenDe NieuwelingDuiven
Vrijstaand24,7%13,3%
Twee-onder-een-kap33,5%29,6%
Hoekwoning3,8%7,7%
Tussenwoning21,3%30,0%
Appartement16,7%19,4%
Onbekend type0,0%0,1%

De Nieuweling Duiven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
219
45,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
927 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Duiven-Noord

Alle buurten in Duiven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.