Duiven
Gemeente Duiven in Gelderland, 24.942 inwoners en 10.937 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.937
- CBS 2025
- Inwoners
- 24.942
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 370.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 76,7%
- van 5.722 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 52,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 15 |
| A+++ | 1,9% | 110 |
| A++ | 0,7% | 42 |
| A+ | 6,8% | 391 |
| A | 44,4% | 2.542 |
| B | 22,5% | 1.287 |
| C | 17,0% | 971 |
| D | 3,3% | 187 |
| E | 1,3% | 75 |
| F | 1,1% | 61 |
| G | 0,7% | 41 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.722 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 15 | |
| A+++ | 1,9% | 110 | |
| A++ | 0,7% | 42 | |
| A+ | 6,8% | 391 | |
| A | 44,4% | 2.542 | |
| B | 22,5% | 1.287 | |
| C | 17,0% | 971 | |
| D | 3,3% | 187 | |
| E | 1,3% | 75 | |
| F | 1,1% | 61 | |
| G | 0,7% | 41 |
Deze verdeling gaat over de 52,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.722 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,9% | 164 | |
| 1945–1964 | 4,6% | 262 | |
| 1965–1974 | 12,1% | 694 | |
| 1975–1991 | 40,4% | 2.310 | |
| 1992–2005 | 30,1% | 1.723 | |
| 2006–2014 | 7,4% | 424 | |
| 2015 en later | 2,5% | 145 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 13,3% | 763 | |
| Twee-onder-een-kap | 29,5% | 1.688 | |
| Hoekwoning | 7,9% | 450 | |
| Tussenwoning | 29,9% | 1.710 | |
| Appartement | 19,4% | 1.108 | |
| Onbekend type | 0,1% | 3 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.914
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 20,0 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 44,9
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 133
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Duiven
12 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Centrum | 406 | 58,7% | 52,5% |
| De Nieuweling | 482 | 100,0% | 53,7% |
| De Ploen | 341 | 93,7% | 37,0% |
| De Vergert | 998 | 46,4% | 45,4% |
| Groessen | 807 | 63,9% | 51,5% |
| Lommerweide | 697 | 99,2% | 52,2% |
| Loo Gld | 462 | 58,5% | 50,6% |
| Noord | 412 | 43,5% | 48,5% |
| Oud Zuid | 1.180 | 51,2% | 58,0% |
| West | 1.758 | 83,2% | 59,1% |
| Zuidoost | 2.025 | 90,4% | 51,0% |
| Zuidwest | 1.320 | 98,0% | 52,0% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Duiven
- Postcodegebied 6921 Duiven
- Postcodegebied 6922 Duiven
- Postcodegebied 6923 Duiven
- Postcodegebied 6924 Duiven
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 52,3% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.