Groenpeil

Loo Gld in Duiven

Buurt in wijk Wijk 06 Loo, gemeente Duiven, postcodegebied 6924. 1.160 inwoners in 462 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 234 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,7%.

Woningen
462
CBS 2025
Inwoners
1.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 370.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 234 gelabeld
Dekking energielabels
50,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Loo Gld
Labelverdeling Loo Gld
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++2,1%5
A++0,4%1
A+3,0%7
A39,7%93
B12,8%30
C20,1%47
D3,8%9
E10,3%24
F3,8%9
G3,4%8
Totaal gelabeld100%234
Ter vergelijking: gemeente Duiven
Ter vergelijking: gemeente Duiven
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%15
A+++1,9%110
A++0,7%42
A+6,8%391
A44,4%2.542
B22,5%1.287
C17,0%971
D3,3%187
E1,3%75
F1,1%61
G0,7%41
Totaal gelabeld100%5.722
Energielabels Loo Gld vergeleken met Duiven
LabelStavenLoo GldDuiven
A++++0,4%0,3%
A+++2,1%1,9%
A++0,4%0,7%
A+3,0%6,8%
A39,7%44,4%
B12,8%22,5%
C20,1%17,0%
D3,8%3,3%
E10,3%1,3%
F3,8%1,1%
G3,4%0,7%

Loo Gld Duiven

Deze verdeling gaat over de 50,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Loo Gld vergeleken met Duiven
BouwperiodeStavenLoo GldDuiven
vóór 194513,7%2,9%
1945–196423,5%4,6%
1965–19749,0%12,1%
1975–199119,7%40,4%
1992–20056,0%30,1%
2006–201426,9%7,4%
2015 en later1,3%2,5%

Loo Gld Duiven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 26,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Loo Gld vergeleken met Duiven
WoningtypeStavenLoo GldDuiven
Vrijstaand37,6%13,3%
Twee-onder-een-kap47,9%29,5%
Hoekwoning3,4%7,9%
Tussenwoning9,0%29,9%
Appartement2,1%19,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Loo Gld Duiven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
202
43,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
958 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Duiven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.