Groenpeil

Zuidwest in Duiven

Buurt in wijk Wijk 04 Duiven-Zuid, gemeente Duiven, postcodegebied 6922. 3.060 inwoners in 1.320 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 687 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,7%.

Woningen
1.320
CBS 2025
Inwoners
3.060
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 383.000
CBS 2025, gemeente € 370.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
98,0%
EP-Online, 687 gelabeld
Dekking energielabels
52,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zuidwest
Labelverdeling Zuidwest
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%5
A++0,6%4
A+7,4%51
A65,2%448
B24,0%165
C1,7%12
F0,3%2
Totaal gelabeld100%687
Ter vergelijking: gemeente Duiven
Ter vergelijking: gemeente Duiven
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%15
A+++1,9%110
A++0,7%42
A+6,8%391
A44,4%2.542
B22,5%1.287
C17,0%971
D3,3%187
E1,3%75
F1,1%61
G0,7%41
Totaal gelabeld100%5.722
Energielabels Zuidwest vergeleken met Duiven
LabelStavenZuidwestDuiven
A++++0,0%0,3%
A+++0,7%1,9%
A++0,6%0,7%
A+7,4%6,8%
A65,2%44,4%
B24,0%22,5%
C1,7%17,0%
D0,0%3,3%
E0,0%1,3%
F0,3%1,1%
G0,0%0,7%

Zuidwest Duiven

Deze verdeling gaat over de 52,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidwest vergeleken met Duiven
BouwperiodeStavenZuidwestDuiven
vóór 19450,4%2,9%
1945–19640,1%4,6%
1965–19740,4%12,1%
1975–19910,1%40,4%
1992–200588,8%30,1%
2006–20149,3%7,4%
2015 en later0,7%2,5%

Zuidwest Duiven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 88,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zuidwest vergeleken met Duiven
WoningtypeStavenZuidwestDuiven
Vrijstaand11,1%13,3%
Twee-onder-een-kap38,1%29,5%
Hoekwoning4,5%7,9%
Tussenwoning28,7%29,9%
Appartement17,6%19,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Zuidwest Duiven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
393
29,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.590 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Duiven-Zuid

Alle buurten in Duiven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.